Mostmiisvan? Creative Commons License 2014.11.06 0 0 111069

Sok segítséget kaptam ettől az oldaltól, tőletek, így most én is írok egy szállodáról, amelyről eddig nem sokat lehetett itt olvasni:

 

Jungle Aqua Park (4*), Hurghada

2014. október vége

All inklusive

 

Előzetesen csak annyit, hogy a vélemény szubjektív dolog, de azt el kell mondjam, hogy most voltam negyedszer Egyiptomban, sokadszor az arab világban, és egyébként is sok helyen jártam már, így van összehasonlítási alapom. Viszont egy dolgot nem tudok, de most majd utána járok: milyen szempontok alapján sorolják be a szállodákat 3, 4, vagy 5 csillagosnak? Mert itt egy papíron négycsillagos szállodától több mint öt csillagos szolgáltatást kaptunk!

 

Amikor a megfelelő helyet keresetem a nyaralásunkhoz, akkor külföldi oldalakon találtam rá erre a hotelre. Egyből felfigyeltem a sok pozitív értékelésre, illetve arra, hogy a négy éve működő szálloda elnyerte a HolidayCheck nevű honlap első helyét. Ezen a honlapon a volt szállóvendégek önkéntesen tudják pontozni hogy a hotel melyik szolgáltatásával mennyire voltak megelégedve. Ugyebár itt több mint ezer szállodát pontoztak az emberek a világ minden részéről, tehát nem kis érdem a helyezés. Magyarországon csak a Kartago Tours irodánál foglalható ez a hotel. Sok magyar nem is jött ide (a mi gépünkkel egy sem) mivel az ára drágább, mint sok más ötcsillagos hotelé. Csakhogy a csillagok sok esetben nem jelentenek semmit. Ebben az esetben sem. Sokkal többet kaptunk, mint amit vártunk! Érkezéskor térítésmentesen felajánlottak egy nagyobb szobát, mondván, hogy abban kényelmesebben elférünk a két gyerekkel. Pedig nem pangott a szálloda…. Másnap felhívtak a szobában a recepcióról és érdeklődtek, hogy minden rendben van e, jól érezzük e magunkat, akarunk e szobát cserélni, vagy segíthetne e bármiben. Leesett az állam, mert ilyet még nem tapasztaltam az általam istenített ötcsillagos hotelekben sem. Ki kell emeljem a takarítást is. A szobákat, a nyilvános wc-ket, a medencéket, egyszóval a szálloda egész területét egész nap takarítják, gondozzák. A szobába minden nap adtak fejenként 1-2 ásványvízet, nem kellett külön kérni. Gyönyörű parkosított kert van, amit szinte körbe se lehet járni. Kb 15 medence van, melyek körül házak (szobák) vannak. Tehát ha úgy tetszik, akkor minden 20-30 szobára jut egy nagy medence. De persze ott van még a többi gigantikus méretű medence is, melyből kettő fűtött. A gyerekeknek két medence van, melyben számtalan játék és csúszda található. A csúszdapark rész is hatalmas, a nagyobbaknak és a felnőtteknek nyújt színvonalas és jól felügyelt szórakozást. Mégis amiért sokan elfordulnak ettől a hoteltől, az a tengerpart hiánya lehet. Valóban nem vízparti, de négy perc alatt leér a szálloda ingyenes busza egy a cégcsoport tulajdonában álló másik hotel partjára (Dana Beach), ahol elkülönített strandszakasz várja a vendégeket. Na és persze ott is van egy saját bár italokkal és ebéddel. A part nem annyira vonzó (hogy végre valami negatívat is írjak), pedig rendes napágyak és ernyők vannak, de nem igazán homokos a talaja, inkább kövecses. A víz gyorsan mélyül, így nem árt ha tudnak úszni a gyerekek is. Viszont vannak vízi programok illetékért. Szintén meglepett, hogy minden nap reggeltől késő estig vannak animációs programok (röplabda, foci, vízilabda, vízi-torna, egyéb az embereket bevonó vidám foglalkozások, zenés est, showműsorok, stb. leírni se tudom) a hotelben. Van egy külön animációs csapat legalább 10 emberrel, akik nagy showt csinálnak minden nap. Rátérek az étkezésre, mert itt a másik nagy erőssége a hotelnek. Öt nagy étterem van (francia, német, mediterrán, olasz, ázsiai) ahol nagy a választék, csak győzze végignézni az ember a kínálatot. De van még több snack bár is (pl. egyben sültkrumpli, pizza, hamburger és hotdog az állandó menü, ami a gyerekek nagy kedvence), pizzázó, a másikban csak spagettiket készítenek… folytassam még? Folytatom, mert kihagytam a délben és este az éttermek elé felállított sütögetőket, ahol hal, gyros, hús, fánk vagy valami 3-4 plusz dolog mindig volt. Kóla, sprite és fanta az ital-automatákból egész nap tölthető korlátlanul, sorban állás nélkül. Sört, bort, koktélokat, light kólát és gyümölcsleveket (nem frissen facsart természetesen) a pultnál kell kérni, vagy az asztalhoz jönnek mint egy normál étteremben és rendelhetsz, amit majd kihoznak neked. Mindezt kedvesen és nem tartják a markukat. Az italokat üveg vagy papírpohárba adják. Ezt csak azért írom le, mert a Hiltonban agyonmosott, nem túl bizalomgerjesztő műanyag poharakban mérték az italokat. A teljes személyzet kedves, nem tolakodó, nem vágnak „pofákat” mint máshol. Ilyennel se találkoztam még arab vidéken. Cigizni bárhol lehet, de minket nemdohányzókat ez nem zavart, mert nem sokan éltek a lehetőséggel. A hotel elhelyezkedése is tetszett, mivel 15-20 km-re van a reptértől, így mi voltunk az elsők, akiket kitett a busz. A közelben (kb. 1,5 km) van a SenzoMall nevű bevásárlóközpont, vagy a aprt irányába a ugyanilyen távolságban a bazársor, illetve a fix áras Cleopatra bolt is. A hotel taxija 120.-EGP-ért (kb. 4.200.-Ft) visz be Hurghada belvárosába, majd érted jön a megbeszélt időre és visszahoz. Ez ugye nem túl sok 35-40 km-ért, de még ennél is olcsóbban meg lehet úszni, ha a szálloda előtt fogunk taxit. Bár visszafelé nehéz dolgunk lesz megalkudni a viteldíjban, mert ott ki leszünk szolgáltatva annak, hogy nincs más választásunk. A hotel taxit inges, kulturált emberek vezetik és tiszta kocsik vannak. A sima taxi viszont koszos… de poén, igazi arab „feeling”, egyszer ki kell próbálni. Az előzetes híreszteléssel ellentétben a hotel recepcióján elérhető ingyenes wifi. Egy üvegedénybe ki van rakva sok kód, amiket leshet használni (gondolom egy idő vagy adatkorláthoz van rendelve, de ez nálam nem derült ki). De ha a szobánkból akarunk netezni, akkor érdemes a helyi Vodafone-nál venni egy 2GB-os kártyát 45.-EGP-ért (1.700.-Ft), ami tuti kitart a nyaralás idejére.  Vagy kell hozzá USB stick (azt is vehetsz hasonló áron) vagy egy kártyafüggetlen telefon, amibe beteszed és már van is neted, sőt a telefonról (ha tudja a készülék) meg is oszthatod a laptopoddal. A vendégek többsége orosz, aztán a britek következnek, majd a németek és elenyésző számban a többiek (svéd, szlovák, lengyel, magyar). Ha nem lett volna egyértelmű, akkor mindenkinek csak ajánlani tudom a hotelt. Íme pár link:

http://www.pickalbatros.com/hotels/jungle-park-resort/aqua-park/

http://www.holidaycheck.de/hotel-Urlaubsbilder_Jungle+Aqua+Park+Resort-ch_ub-hid_196998.html?mediaCategorySubId=49#extraInfoLinks

http://www.firstchoice.co.uk/holiday/accommodation/overview/Hurghada-City/Jungle-Aqua-Park-Hotel-038487