Tavaszi Széll Creative Commons License 2014.11.03 0 0 46036

Itten most azért fejin csaptad a szöget, ezt el kell, hogy ismerjem. A definíciód a km-ek száma és a Kéktúra iránt érzett alázat és érdeklődés negatív korrelációjáról fedi a valóságot. De - ahogy erre nár utaltál is - ennek a mutatónak az egyénre szabottságát sem érdemes vitatni, hiszen tekintélyes különbségeket okozhat az életkor, az állóképesség, stb. Erre akartam utalni a Németh Csaba-féle hasonlattal. Hiszen mit jelent nekem a laza kocogás, és mit Wilson Kipsang Kiprotichnak? Mit jelent nekem a kényelmes uszodai tempózás - vízbiztonságomnak köszönhetően halálfélelmet :-) - és mit Michael Phelpsnek?

 

Az első OKT - első szerelem metaforáról többször is beszéltünk. Hogy mit tettem én másképpen az első OKT bejárásakor a másodikhoz képest? Szinte mindent. A mai napig őrizgetem a két vaskos spirálfüzetet a túrák leírásaival. Sem irodalmi, sem egyéb értékük nincs, kizárólag számomra jelentenek sokat. Százalékos nyilvántartás? Természetesen elkövettem minden túra után. Szigorú voltam, nem kerekítettem felfelé. :-) Rituálék voltak. A Másfél millió ... aktuális részének végignézése a túra előtti este, az atlasz leírásának végigolvasása, turistakalauzok böngészése, keresés a neten legalább az aktuális településekről. A második bejáráskor már elmaradtak a naív, gyermeki rácsodálkozások. De előtérbe kerültek más, fontos dolgok. Beszélgetések vadidegenekkel, nyitottabb hozzáállás a társadalom sokszínűségéhez, előítéletek és félelmek háttérbe szorítása. Nem tartom elpocsékolt időnek a 2. OKT bejárást sem. :-)

 

Csak azért ne legyen harmadik, hogy meglegyen a harmadik. De akit a mozdony füstje megcsapott ...

Előzmény: Törölt nick (46034)