k.novotny Creative Commons License 2014.11.02 0 0 58455

Én egyet tudok mondani neked kapcsolatban, mivel nem találtam a kocsin semmiféle feliratozást.

 

Ilyen kocsikat nem csak az SB kapott, hanem majd az összes Monarchián belüli vasúttársaságok is, ki ki a megrendelésük alapjáni darabszámban

 

A kocsin semmiféle feliratozást nem látok, ez azért nem volt abban az időben divatban.

 

A szerkocsin semmiféle pályaszám, illetve korábbi helyét nem lehet látni, A MÁV táblát helyezett el a szerkocsin is, az SB (DV) is, ráadásul elég nagy méretben is rakta fel a számait.

 

Evvel szemben nem volt a szerkocsin az ÖBB és korábban BBÖ mozdonyokon pályaszám tábla, és ugyan igy nem volt a szerkocsi oldalán a német mozdonyokon sem.

 

A ruházatról: jó magam 1953-ben mentem iskolába, és az akkori kötelező divatnak megfeleleően fehét egyszinű trikó, és fekete tornanadrág volt kötelezően előirva. 1957-ben nyilt meg az első Ezermester bolt, amelyben árúltak üttörő felszerelést is, és ott lehetett abban az időben ilyen szerelést kapni, mint a képeken szereplő srácokon van.

 

 

 

A pöttyös fejkendős hölgy felett valamilyen pályaszám, vagy helye látható (megpróbáltam felnagyítani), sajnos igy sem tudtam kiolvasni gyakorlatilag semmit sem belőle.

 

 

 

Ez a feliratozás (vagy helye) nem fér bele az SB számozási szisztémába.

 

Mint irtam korábban nem tudom időpontra tenni a képet, mivel több variáció is szóba jöhet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: MIHOK1 (58453)