citrom xsara Creative Commons License 2014.11.01 0 0 57460

Sziasztok márkatársak!

Problémám lenne a vassal,elakadtam remélem tudtok segíteni!Szóval gépegység 1.4sx 98 novemberéből.Alapjárati gondok léptek fel!A jelenség úgy 4 éve kezdődött,néha-néha nem indult,csak tekert benzinszag volt!Később rájöttem,hogy gázpedál benyomásával nagy nehezen beindul,levegő dologra gondoltam ja és mindegy,hogy milyen idő van.Itt a fórumon kezdtem el kutakodni és örülök is nagyon,hogy van sok mindent megtanultam javítani ezen a szépségen,mert egyébként vigyázok rá,bírom a fejét! :D Szóval alapjárati motor csere,azért nem indult néha mert totál le fojtott állapotban volt!Tisztítás nem segített,sőt nagyon lájtos alapjáratom lett szinte fuldoklott.Rendeltem egy 3600Ft-os alapjárati motort ezzel pedig ragaszkodik a 4000-es pörgéshez indítás után.Ha így elindulok hőfok megindul vagy eltelik egy kis idő míg lambda számol vagy nem tudom és túráztatja magát 1500-és 2500 között kb. tök égő már!Ha kézzel beállítom az alapjárati motor pozícióját lehúzott csatlakozónál akkor szépen indul és ketyereg,persze reggel így nem tud rászabályozni na mindegy!Kérdésem!Rossz az új motor vagy tönkrement a lambda vagy esetleg más?

Segítségeteket előre is köszönöm!