Quantumleap Creative Commons License 2014.10.31 0 0 18355

Tudjátok, nemrég témázgattunk itt a szociális segélyről (bijstandsuitkering). És felvetődött, hogy valószínű kérnek lakásbérleti szerződést. Valóban kérnek, vagy ha nincs, és nem bankszámlára fizetsz, akkor küldenek neked postán egy ívet, amit ki kell töltetned a főbérlővel. Írtam már itt, hogy nekem az a szituációm, hogy be vagyok regelve a lakcímre, de a fizetés viszont kézbe megy. Az íven kérdik a bérlőt, hogy mennyit fizet az albérlő, valamint hogy (neki) van-e egyéb jövedelemforrása, segély, nyugdíj vagy ilyesmi, ha igen, írja be, adminisztrációs számmal együtt. Illetve beikszelhet egy olyan opciót is, hogy nem bérlőként, hanem lakóként vagyok itt. (De a munkaügyiben, illetve telefonon én már mondtam, hogy bérlő vagyok, és hogy fizetek.) Na most én így elég tanácstalan vagyok, mert nem tudom, hogy megmutassam-e neki a papírt vagy ne, és hagyjam a fenébe az egészet. Legkésőbb jövő hét péntekig kellene kitöltetnem. Nyilván hozok döntést magamtól is, de megkérdem, ti mit tennétek a helyemben?