batagy Creative Commons License 2014.10.30 0 0 20811

Értem. Nálam is az 5-ből 2 néz fél felé, a másik 3 ablak északra néz, azt nem tűzi annyira a nap.

 

Ezen, az alu vagy műanyag párkány dolgon vívódtam már régebben is. Mert az ablakos a panel esetén a műanyag párkányt javasolta kívülre is, azzal a mondással, hogy az alu-t nehéz szépen berakni (a panel pereme nem egyenes, hanem ferde, de ha túlságosan lejt, az se szép), illetve hogy a műanyag is teljesen jó, nem sárgul és nem görbül meg. De mondta hogy az alut is berakják rendesen, aláraknak valami távtartót hogy szépen álljon, csak ezt nehezebb szépen megoldani. Azt már én teszem hozzá, hogy műanyag talán annyival jobb, hogy nem kopog rajta annyira az eső esetleg, és talán jobb a szigetelése.

 

Aztán alut rendeltem végül ezek ellenére is, és nem is foglalkoztam a kérdéssel. Csak most merült föl megint, mert az ablakos jelezte, hogy direkt visszatartotta még a párkány rendelést, majd az ablak berakás után mm-re pontosan le lesz mérve és akkor korrektebben lehet legyártatni. Szóval azért kezdtem el gondolkozni, mert még esetleg műanyagra módosíthatom. De ha jó az alu, nem variálok vele.

Előzmény: Apaxp (20810)