fefe1968 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 156069

Elemcserével kapcsolatban, én akivel beszéltem eddig és saját tapasztalatból is sajnos negatív élményeink vannak. Márkaszervizről nem tudok nyilatkozni, de egy ilyen művelettel nem szoktak azért vidékről felutazni. Én egy PR50-et egy Budaörsi óráshoz vittem. Elvileg "órásmesterek" mindketten. Ahogy átadtam az órát, azzal a mozdulattal ledobta az előtte lévő üveglapra és ott tologatva számlappal lefelé esett neki. Köszönjük. Még volt vagy féltucat olyan órám is, amin össze volt karcolva a hátoldal, mert nem tudta az órás levenni azt rendesen. Nos, ezen tapasztalatok után én az óráimban magam cserélek elemet. Igen, így nyomáspróba nincs, de nem is búvárkodom. Viszont lepucolom, szilikon zsírral lekezelem a tömítést stb.

A márkaszerviz gondolom másabb lehet a célszerszámok megléte okán. Viszont, ahogy az előbbiekben egy autós szerviz példa is felmerült, így én is azzal hasonlítom össze. Az órát átveszik, elvonulnak vele egy függöny mögé és vagy csinálnak vele valamit, vagy nem. Viszont a busás óradíj mellett még a kézmosó szert is felsorolják a számlán. Szerintem 10 emberből 7 csóróság miatt, 2 pedig bizalom hiányában óckodik másra bízni az ékszerét. A maradék 10% akinek a pénz nem számít, vagy analfabéta, hogy magának megoldja, vagy pedig ott dolgozik az ismerőse és kifejezetten hozzá viszi be.