buats1950 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 80195

Nem vagyok közgazdász, könyvelő! Pár évig irányítottam Kft-t, vállalkozást a tapasztalatomat írom.

Ha vállalkozóként egymagad nettó 100 000 Ft-ot szeretnél fizetésként elkönyvelni és az összes járulékot, építményadót, bérleti díjat, gépkocsi adót, ipaűzési adót, kamarai díjat, bank költséget, telefon, internet költséget, könyvelőt, környezetvédelmi díjat, fűtést, elektromos áramot, víz, szemétdíjat  ki akarod  fizetni,  akkor minimum 350 0000 Ft-ba kerül neked az az összeg.

És akkor nem beszéltünk a tervezett intenet adóról. A banki utalások költsége külföldre %-ban  van meghatározva, minimum a 40 $ -nál 4800 Ft-ot kell a vállalkozónak fizetni.

És akkor még nem is marad pénzed fejlesztésre. Pedig a vállalkozások célja a növekedés.

Tehát, a 40$ -os egységárat minimum 20000 Ft-al kell számolnia és ha ilyen kis értékű árukból akar 100 000 Ft nettó összeget kifizetni magának akkor minimum 60 db-ot kellene megrendelnie, raktároznia.  Ki viszi el a 60 db-ot 20000 Ft.-ért? A 60 db-ot kisebb raklapra rakják, hogyan mozgatod?

Persze én is túlzásnak tartom a nettó 46000 Ft-os árat a 13 0000 Ft-os árral szemben.

Ha vállalkozóként vásárolod külföldről az eszközt, akkor ÁFÁT nem kell fizetned, mihelyt eladod, azonnal 27% rárakódik minimum a szűkíttet költségekre és a haszonnal növelt beszerzési árra.

Más: Személy szerint Te sem tudod kiszámolni az Szja-t egy söralátéten, pedig ezt ígérték.

Árvainak kellene jó széket készíteni a politikusoknak, hátha korrektek lennének és nem fehér nyakkendős bűnözők. (Tisztelet a kivételnek, hol vannak?)