segítökéz Creative Commons License 2014.10.28 0 0 18346

Kedves Mirla!

 

Nekem is csupán a Post.nl-röl vannak tapasztalataim, az általad jelzett feladási ár stimmel.

Ha csak egy csomagot ad fel az ember, akkor az a 25€ díj még elmegy, amennyiben többröl van szó, akkor (megreszkirozom) többe kerül a leves, mint a hús.

Fogalmam sincs, ha egy nagy dobozban adnád fel az összes ajándékot, kevesebbe kerülne-e. Korábban egy szintén itt élö magyar baráti házaspár vitte el Magyarországra szánt csomagjaimat, és a családom tagja elment érte.

Természetesen ehhez kellene egy valóban megbízható honfitárs, aki szimbólikus összegért

elviszi ( csak egy példa: Bpestre és a szegedi rokonság felutazik érte ).

Már egy ideje nem küldözgetek, mert tapasztalataim szerint otthon ugyanazokat meg lehet kapni, mint itt, helyette ( lehet kissé rizikós) pénzt teszek egy éppen novemberben, vagy december elején esedékes névnapi, ill. születésnapilapba és azt vesznek rajta, amire szükségük van.

Azt is tudom, sokkal "izgamasabb" csomagot bontogatni, ami televan meglepetéssel és nem "száraz" pénzküldeménnyel kedveskedni.

 

Éppen nézem a Post.nl tarifáját, ha pl. 4 kiscsomagot adsz fel (2-5 kg között) az 100€ lenne, viszont ha maga a nagy csomag 10-20 kg-os, akkor 40€, a 20-30 kg-os pedig 55€.

( incl. track&trace)

Tehát szerintem érdemesebb lenne egy nagy dobozt kerítened és abban küldeni.

 

Üdv.

Előzmény: mirla (18345)