Gyula20 Creative Commons License 2014.10.28 0 0 2602

Továbbra  is keresek kvarcüveg csövet  50 mm átmérőben.

Még nem jött össze, de van időm.

 

Miért nem az üvegcsőbe kerül a Uv cső, hát nem nagyon férne el négy darab

55W-os . / Már kinéztem a típust : HNS 55W  G13 /

Terveim szerint a cső körül lesznek  elhelyezve  és az egész rendszer egy kb. 180-200 mm átmérőjű krómozott csőbe kerül.

A cső hosszát úgy szeretném megválasztani , hogy a csatlakozások / KPE /

ne kerüljenek a sugárba.

Jelenlegi rendszer ahová ez kerülne 63 mm-es KPE csövekkel lett kiépítve, ha nagyon leszűkítem  , gyors lesz az áramlás, nem lesz hatékony a rendszer.

Jelenleg 15 m3/h .

Ez a nagy rendszer.

De tervezek még egy kisebb rendszer egy 55W-os csővel , itt vannak még gondjaim a  bekapcsolások idejével -ezt még nem tisztáztam .

Nem szeretném ha állandóan működne -csak időszakonként , viszont ha csak a víz folyására indul az sem jó , mert a normál működésig kell egy pici idő, addig pedig folyik a "tisztítatlan víz ".

 Sok pénzt szánok ezekre , nem hiszem !? Mindent magam készítek el .

Építettem már jó pár éve hőszivattyú rendszer , ma is azzal fűtünk és készítjük a HMV-t.

Az idén magam készítettem 6 db. napkollektort és üzembe is helyeztem.

Vásároltam 7 db. 240 W-os napelemet , magam szereltem fel és helyeztem üzembe.

Veszélyesség - egy télen át készítettem lézer  kerítést / most nem üzemel /, szerintem attól veszélyesebb dolog kevés létezik.

Azt gondolom , hogy a bolti , viszonteladói ár feléből , negyedéből építhető egy sokkal megbízhatóbb vízkezelési rendszer.

Laborhátér- elektronikai oldalról  megvan vagy fél évszázada , egyébként negyven valahány évig elektronikával foglalkoztam , a munkám találkozott a hobbimmal.

Kémiai vizsgálatok, ismeretek -azok nem túl erősek nálam , de a szűkséges ismereteket ma nagyon könnyen meg lehet szerezni , ha az ember nem adja fel könnyen.

Ritkán szoktam a terveimet feladni.

Pár éve építettem már ózongenerátort , csak úgy kísérletképpen 15 kV -ra.

Mai elektronikai anyagokkal ez nem problémás.

Csak össze kell hozni a vízzel.

Egyébként pedig szeretem az ilyen jellegű  kihívásokat !

A kút az felejtős !

 

Üdv:.Gyula

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: naox (2601)