Tie Creative Commons License 2014.10.24 0 0 79821

A mostani pici konyhahelyiségben van egy sarok, amit be akarok polcozni.

A sarok hosszú fala 135cm széles, ha vele szembe állunk, akkor a baloldali fal az ablakig 60cm, a jobb oldali 110 hosszú.

 

Namost, mivel 140-es gyalult táblásított fenyőpolc nem volt, 120-ast vettem. Azon kattogok, hogy hogyan illesszem a sarokban.

 

Arra gondoltam, hogy mivel a 110-es falon nem akarok végig polcot, csak 60-80 centi hosszan, úgy csinálnám, hogy a 135-ös falra baloldalra illesztve tenném a 120 hosszú polcot, és a jobb végén a rövid polcból vágva illeszteném össze. Gyakorlatilag a jobboldali falon lévő polc sarokban lévő részéből kivágnék 5 centit 20 centi hosszan (mivel a rá merőleges polc 20 centi mély), és úgy mellécsúsztatnám, hogy a maradék 15 centi széles darab kitoldja a polcot a falig. Az ilesztésen agyalok, hogy azt hogyan csináljam.

Lamellóval szerintetek elég? 18mm-es fenyő polcokról van szó. Gondoltam, oda rakok a 20 centire két lamellót, a szélét meg szépen összecsiszolom, hogy a gyárilag ferdére gyalult élek is szépen találkozzanak 45 fokban.

 

A vágatlan, hosszú polc-lap széléről, ahol ráfedne a vágott merőleges polc, azt a 2 mm-t maróval levenném, ami a gyalult élletörésből adódik, hogy ott is szépen illeszkedjen, és az illesztés legszélén kell csak a gyalult részt összecsiszolnom, mintha gérbe lenne vágva.