Epitkezos Creative Commons License 2014.10.23 0 0 74536

Le a kalappal, szorgalmas ember vagy. Sok sikert az ürítéshez légtelenítéshez szzononként. Milyen vízzel fogod feltölteni a rendszert?

-        Nem szeretnék glikolos oldatot. A kollektor 1,2 m mélységben van, így valószínű, hogy leürítés nélkül sem fagyna el. A telek lejtős, az alsó visszafordítónál alakítottam ki egy leeresztőt, így gravitációsan tökéletesen le tudom üríteni, miután leválasztottam a fűtési körről. Szűrt esővízzel gondoltam feltölteni.

 

Ahogy lent írod a táblázat alapján 125m KPe32 ellenállása ~2,6méter, a tartály felé meg legyen 0,6méter.

-        A 200 literes pufferben nem megy át a hőcserélőn a szekunder ág közege, így még ennyi sincs. 

 

Gondolom itt csak illik a két ágat összeszabályozni, vagy hogyan lesz a szivattyú munkapontja belőve?
-        Nyári hűtés üzemben hasonló térfogatáramhoz természetesen magasabb teljesítményen szükséges üzemeltetnem a szivattyút. Ezért választottam az Alpha2-t, mert itt van arányos szabályzás, nem csak fix fordulatszámok.

 

100 m KPE32 és 1,2 m3/h = 0,21 bar => 125 m 0,33 bar

1,25x0,21=0,26bar

-        Igen, valószínűleg félreütöttem a szorzásnál.

Szab.szelep kiválasztása:

Gondolom az egyértelmű, hogy nem csőátmérőre kell kiválasztani.

A szabályozott szakaszod a kollektor kör, aminek alsó hangon is (ez csak a cső, se szerelvény, se alaki) 33kPa az ellenállása.

Szab.szelep ellenállásának megegyezőnek de inkább nagyobbnak kell lenni, mint a szabályozott szakasznak.

Ezek alapján neked kv=2,0m3/h jön ki.

Ehhez az értékhez meg NÁ15 tartozik, általában.

A te NÁ25ös szelepednél, aminek 10m3/h a kvs értéke a szelep dp értéke 1,44kPa!

Tehát nem megfelelő.

-        Nyáron szinte mindig teljesen nyitva van a kollektor felé a keverőszelep, így csak ilyenkor megy át a kollektoron a közeg. A keverőszelep szabályzására szinte csak télen van szükség, viszont a minimális puffer ellenállás miatt már teljesen mások a nyomásviszonyok. A fő üzemállapot a téli, szerintem ehhez szükséges szelepet választani. Ehhez közelebb van az általam választott, a 6,3-ast keveselltem, de a 10-est egy kicsit én is nagynak éreztem. Szólj, ha hibásnak véled az elméletem.


 Hol van a kapcsolási vázlaton hőszivattyú?

-        A tűz jelezte volna. . . A tartályban van a direkt klímagázos hőcserélője.

 

Milyen emelőmagasságú szivattyút választottál?

-       Számításaim szerint elég az 5m, Alpha2 25-50.

 

Gondolom a vázlat még ki lesz egészítve beszabályozó és egyéb szerelvényekkel.

-       Természetesen. A padlófűtés gyűjtőjén körönként is lehet szabályozni, amit az osztón szerelt áramlásmérőn lehet valamennyire ellenőrizni. Lenne még egy elektronikus hőmennyiségmérőm, amivel tömegáramot is lehet mérni. Itt arra is gondolsz, hogy kellene még egy központi fojtó/szabályozó szelep a visszatérőbe a keverő elé?

 

Nagyon köszönöm Nektek, hogy foglalkoztok a tervemmel!

Előzmény: c-stahl (74527)