Epitkezos Creative Commons License 2014.10.23 0 0 74523

Két észrevétel: a puffer belső hőcserélője képes e átadni a benne tárolt víznek 6kw hőenergiát....ne feledd, ha a pufferben emelkedik a hőmérséklet, csőkken a hőcserélő telljesítménye. Lehetséges jobban járnál külső hőcserélővel, rétegtöltésű üzemmel.

- Ez a hőszivattyú gyári saját tartálya, a hozzá méretezett saját hőcserélővel.

 

A másik....bár nem számolgattam, nem is tudnék, kevés az adat, de így elsőre az a 10 kv érték nagynak tünik nekem, nem jó a szabályozás ha nincs autoritása a szelepnek, csak megbolondítod.

- Én is sokallottam a 10-es kvs értéket, de ebből a típusból az 1" méretű csak ekkora áteresszel van: http://sns-automatika.hu/datasheets/V5433_HU.pdf

 

Meg....úgy rossz az egész ahogy van.

- ???

 

Mi az a szellőztető utófűtő??

- Ez egy vizes kalorifer, ami a központi szellőző által befújt levegő fűtését/hűtését végzi.

 

Padlóval akarsz hűteni??

- Igen, de csak temperálni. 35 fokban nem a belső 20 fok a cél, csak az elviselhető környezet. A világ nagy részén ez teljesen elfogadott.

 

Mire választod ki a keverőszelepet??

- Mire gondolsz? Ha a vezérlésre, akkor a belső hőmérséklet alapjellel PID logika alapján állítom százalékos alapon.

 

( mások a térfogatáramok hűtésnél és fűtésnél ) ha padlóval hűtessz, okosan kell előremenőt választani.

- Az Alpha2 keringetővel könnyen megoldható, hogy hasonló tömegáramok legyenek a hőleadó oldalon. Hűtés üzemben természetesen nem engedném a harmatpont alá az előremenőt (min. 18°C). 

Előzmény: PetiCsokvaomány (74521)