Fata Morgana1 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 111002

Egyetértek Veled "látatlanban" is, mert mi ugyan Egyiptomban még csak a Titanicban

voltunk, de az utazás előkészítése során rengeteg fényképet, beszámolót,

Google Earth-t, és minden rendelkezésre álló anyagot átnéztem, és arra jutottam,

hogy a Makadi lehet az egyik legszebb (ha nem a legszebb) rész ezen a szakaszon. Mindenképpen oda szeretnénk menni a második útra majd.

 

Az elsőre azonban mégsem a Makadit választottuk, mert sikerült egy olyan helyre rátalálni a Titanicban, ami a Vörös-tenger élővilágát (korallok, halak száma, fajgazdagsága) tekintve majdnem olyan, mint a Makadi, viszont közelebb van,

ami most az első utazásnál még szempont volt a közeli fakultatívok (sivatagi szafari, Hurghada városnézés, tengeralattjáró) ára miatt, amire a Makadiból viszont általában a nagyobb távolság miatt felárat raknak. (Mivel öten vagyunk, ezt a felesleges pluszkiadást inkább másik utazásra költjük.) Persze ez csak egy kis tétel

volt abban az összesítésben, ami alapján a mi saját családi szempontjaink szerint

a Titanic lett a befutó ár-érték arányban. A legnyomósabb érv nálunk a Titanic mellett

az egyéni szempontjaink (házi korallzátony, aquapark, móló, stb...) teljesülésén túl

persze az a tény, hogy itt a családi szobában el tudtak/és el is akartak helyezni 

ötünket, és 14 éves kor alatt a gyerekeknek ingyenes az all inc. ellátás+szállás,

mivel három gyerekünk van, nem mindegy, hogy "csak" a repülőjegyet kellett fizetni

utánuk. Nagyon sok helyet, szállodát lekérdeztem, sok ajánlatot bekértem, és  más szállodáknál, ahol ez nem így van, olyan jelentős árkülönbség jött ki, hogy a

különbözetből inkább simán el tudtunk menni egy másik, közelebbi (autós)

tengerparti nyaralásra, mert hát elég hosszú a nyári szünet, és annyival azért

nem tűnt jobbnak a Makadi, hogy cserébe kihagyjunk egy másik nyaralást..., de

ez a mi speciális esetünk, szempontjaink, akkor és ott, ami persze mindenkinél

más és más, meg a dolgok is gyorsan változnak, amit remélek is, hogy a

Makadiban is sikerül majd valami nagyon jó ajánlatot kifognunk... :))

 

 

Előzmény: camel1237 (110997)