AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2014.10.22 0 0 81223

Felreerted amit mondok. En csak azt mondom, hogy minden egyfajta hit. Hit abban, hogy letezik Isten, hogy Jézus Isten fia, hogy Mohamed a Próféta stb. Hit abban, hogy az elektron az aminek az iskolában tanítják, hogy a koleszterin igy es igy kerul/termelodik a szervezetben es ez a szerepe, hogy letezik fekete lyuk, hogy letezik gombvillam stb. Hit abban hogy meg tudsz oldani egy masodfoku egyenletet, le tudsz futni 10km-et x ido alatt, hogy meg tudsz tanulni zongorazni stb.


Mi a kulonbseg? Hogy az egyiket regi iratok, szent konyvek, papok stb allitjak, a masikat x.y tudos, feltalalo, szaktekintely, tanulmany, kiserlet, szakmagazin vagy az iskolakonyv allitja, a harmadikat te magad allitod stb. Mindharomnal lehet tevedes, mindegyik allitas lehet hibas. De ettol meg a benne valo hitnek hatalmas ereje van.


Van aki jobban hisz a vallasaban mint a tudomanyban. Van aki nem hisz sajat testenek rakbetegsegbol valo meggyogyulasi kepessegere es nem is gyogyul meg, mig egy masik szentul meg van gyozodve, megingathatatlanul hisz benne hogy meg fog gyogyulni, es lehet hogy meg is gyogyul. Lehet hogy nem hiszed hogy tudnal zongorazni, igy meg se probakozol vele, mig egy masik ember aki hisz benne, megprobalja es esetleg o lesz az uj Clayderman (vagy nem). Stb.


Az egyetlen aki nem hitbol cselekszik, az szerintem a kisgyerek. O ugy van vele, hogy "nem tudom, megprobalom, aztan meglatom". Mi meg ugy vagyunk vele, hogy "ez lehetseges, mert ezt hiszem (nem biztos, hogy van a hit mogott szemelyes tapasztalat), ez nem lehetseges/elutasitom, mert nem hiszem (nem biztos hogy van a hit mogott szemelyes tapasztalat). Aztan amikor elegendo alkalommal bizonyosodott be szamunkra tapasztalatilag a hitunk, akkor az tudassa valik (amiben tokeletesen biztos vagyok, hogy ugy van). De meg ez a tudas se biztos, hogy igaz mindenki szamara. Pl 20x megtapasztlja valaki, hogy ha megfazasra aszpirint vesz be, akkor jobban lesz, ez lesz az o tudasa (amiben ketsegtelenul hisz). Ugyanakkor lehet hogy nem az aszpirintol lett jobban hanem egyszeruen eros az immunrendszere, es lehet hogy a szomszedjanak/baratjanak/felesegenek/stb. nem hasznal az aszpiring a megfazasra.

Előzmény: aknot (81221)