Méh-ész Creative Commons License 2014.10.22 0 0 74497

Sziasztok!

 

Véleményekre, gyakorlati tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Adott egy '70-es évek elején épült (tákolt) egyszintes családi ház, alápincézés nélkül.

A lassan 30 éve utólagosan kialakított fürdőszoba kádja alatt a szifonnál a cső elkezdett szivárogni, mire észleltem a süllyedés hatására leszakadt, így minden víz vidáman alá tudott folyni. Ezáltal a padló is megsüllyedt, burkoló eltört, így komplett felújításban vagyok.

A régi vas nyomó csöveket is értelemszerűen cserélni szeretném a falban, 5 rétegű, press-es műanyagra.

Most a mester azt javasolja, ne a falban vigyük a csövet a régi nyomvonalon, hanem a padlóban. Mivel a kádat is áthelyezném a melegebb közfalhoz, a mosdó is odébb megy, mindenképpen kell új nyomot is vésni a falban.

Csak nem tudom, egy esetleges újabb szivárgásnál, vagy a különböző hőtágulásoknál  -padló vs. fal- a csövek hogyan viselkednének. Gondolom a földben ennek is egy homokágy, majd rá az aljzatbeton, és ahol átjön a betonon a falba ott kell még plusz védelem, vagy elég az a szivacsos szigetelő-héj?

Mennyire stabil a press-es csatlakozás, mert itt egy szivárgás sokkal később vehető észre, mint a falban. Esetleg érdemes a padlófűtéshez használt osztó-gyűjtővel külön ágakat kialakítani, vagy simán T elágazók?

 

Bármilyen ötletet, tanácsot, észrevételt szívesen fogadok.

Köszönöm, Laci.