Törölt nick Creative Commons License 2014.10.21 0 0 79668

Ha visszaolvasol, említettem, hogy ellenőrizd át a hornyokat. Azon a késtengelyen amit beépítettem a gépembe annó azon is hibásra volt marva a 2 horony. az egyik mélyebb volt kb. 1 mm-rel. Szóval nem ritka ha elrontják a nagy mesterek is. Fúrkálhattam én is rendesen a horony fenekét mire kiegyensúlyoztam.

 

A kiegyensúlyozáshoz használd fel a késeket vezetőnek. Csinálj egy fa keretet, függőlegesen vágjál bele 2 hornyot olyan széleset amilyen vastagok a gyalukések, lehetőleg jól álljanak ki a kések ha beledugod őket az élükkel felfele. Az egészet állítsd vízszintbe a keret 4 sarkába fúrt csavar segítségével. Tedd rá a kések élére keresztben a tengelyt így nagyon kicsi a gördülési ellenállása a tengelynek a késeken és szépen lehet egyensúlyozni. Filctollal meg kell jelölni mindig a legnehezebb pontot ami alul áll meg, majd oda kell fúrni egy kicsit mondjuk 10-es fúróval. Pár fúrkálás után be kell állnia az egyensúlyi állapotnak amikor bárhol meg tud állni a tengely. 

A kések éle nem fog megsérülni és kitompulni sem ha csak gördül rajta a tengely, de azért utána nem árt egy kis fenés.

 

Utána grammos mérlegen ellenőrizd le a kések befogóit és a késeket is, ha rendben akkor rakhatod össze. 

Előzmény: Rahed Lee (79658)