danylp Creative Commons License 2014.10.20 0 0 19539

A múltkor főztem egy Imperial Stoutot és gondoltam másodlagosban kicsit trükközök, beáztattam mézes Jack Daniel'sbe egy kis tölgyfacsipszet 24 órára aztán komlózsákba be és mehet pancsolni a Fekete-tengerbe. 2 hétig volt benne minden gond nélkül, aztán egyik nap ilyen lisztszerű fehér por telepedett meg az egész tetején a komlózsáktól kiindulva (nemespenész??) és az egész cuccnak stout helyett iszonyú erős saison szaga volt, rendesen banánfarmon éreztem magam. Gondolkodtam mi legyen, végül arra jutottam hogy beoltom a cukorral, egy kis borkénnel és végül palackozom, így ha van benne valami vad vagy baci nem kell üvegszilánkot takarítanom a pincében. Tegnapelőtt, két héttel a palackozás után félve nyitottam rá egyre, a csatos dugó halkan szisszent, majd nagy meglepetésre pörkölt aromákat (na meg alkoholét) éreztem. Kóstolásra nincs semmi mellékíze, egyelőre még elég alkoholos, a szénsav lehetne picit több, de a lecsengés tisztán étcsokoládé. Szerintem 2-3 hónapon beül eléri a legjobb formáját. 
Tanulság: Nem biztos, hogy ami ránézésre kuka az tényleg az :)

Előzmény: Babar66 (19537)