Törölt nick Creative Commons License 2014.10.17 0 0 368

Igen, en azt gyanitom hogy en vagyok ilyen. Mar a valtozokor elotti evekben is volt migrenem, de csak ritkan. Sajnos nem tudom hogy a menstruaciohoz kotheto volt-e mert csak egy par orat fajt a fejem, igy nem kulonosebben erdekelt. Onnan lehetett tudni hogy migren, hogy egy oldalon fajt a fejem, hanyingerem is volt hozza, es mindig ereztem elore hogy jon a roham. Egyszer volt optikai migrenem, fejfajas nelkul.

 

Az elmult egy evben estem at a klimaxon. Szeptember elejen kezdodott a jelenlegi problemam. Hirtelen eles fejfajas az egyik oldalon, eros szedules es hanyinger, fotofobia, fonofobia, furcsa vizualis erzekelesek. Valosaggal egesz nap jottek a rohamok, es minden nap. A rohamok kozott is szedultem es hanyingerem volt. A kivizsgalasok utan az orvos atipikus migrent allapitott meg. Az akut fejfajasra Sumatriptant kaptam ami segit de a mellekhatasok miatt igyekszem kerulni. Megelozesre eloszor adott topiromate-et (nem tudom nalatok ez mi) - az internet tele van panaszokkal a mellekhatasok miatt es ezt nem akartam szedni (pl. glaukomat okoz). Mondanom se kell, nem tetszett az orvosnak. Adott egy masik hasonloan mergezo gyogyszert, ez egy regi tipusu antidepresszans, Amitriptyline. Nos ezzel is problemam van, mert sokan irjak hogy fuggove valtak, es enelkul nem tudnak aludni. Ezt se szedem egyelore.

 

Hosszas internet kutatas utan most ezt csinalom:

 

500 mg magnezium naponta 2X

250 mg CoQ10

400 mg B2 naponta 2X

3 mg Melatonin fel oraval lefekves elott.

 

Ezeket egy hete szedem es azota eltunt a szedules es a hanyinger es az egesz napos rosszul let. Azota egy rohamom volt, vs. a minden napi fejfajas. Harom honapig kell ezeket szedni megelozeskeppen. En jo otletnek tartom mert olvastam hogy aki a gyogyszeres megelozest csinalja annak kevesebb az eselye a spontan remissziora - ami allitolag egy-ket even belul kovetkezik be a kronikus migreneseknel. Amitol tartok az a magnezium mert ez eleg magas mennyiseg - az ellensulyozasara kalciumot is szedek. De meg kell mondjam hogy a magneziumnak nagyon jo hatasa van, erzem ahogy megnyugszom es ahogy oldja az izomgorcsoket a nyakamban.

 

Visszaterve a klimaxra, altalaban azt mondjak hogy ebben a korban a migren szituacio jobb lesz. Viszont a klimax utan is fenn allhat evekig hormon ingadozas (2-5 ev), es ez eloidezhet migrent. Abban remenykedem hogy ahogy allandosul az alacsony esztrogen szint, talan a migren is visszaall kronikusbol idoszakosra. Az orvosom szerint genetikai hajlam okozza a migrent, szoval ezen sajnos nem lehet segiteni, mert ez be van kodolva a DNS-be. A kivalto okokat kell megszuntetni es megtorni a kronikus tulerzekenyseget.

 

A hormon dolgon kivul fej koruli izomgorcsok is okozhatnak migrent. A nyakam es az allkapcsom eleg rossz allapotban van, kronikus izomgorcsok mindenfele. A magnezium erre is jo mert oldja a gorcsoket. A ferjem massziroz naponta 2X es naponta sokszor elvegzek nyaki es allkapcsi nyujto gyakorlatokat. Az izomgorcsok stresszel es szorongassal vannak osszefuggesben. Ez utobbi a valtozokor fele csak ugy jott minden ok nelkul, meg akkor is amikor nem idegeskedtem semmin. Most meg az egeszsegem miatt idegeskedek. :)

 

A fentieken kivul segit ha vizet iszom - sajnos rossz szokasom volt azelott fel napokig nem inni vizet. Nem beszelek tul sok vizrol, de lenyeges hogy soha ne legyek szomjas. Nalam etel erzekenysegrol nincs szo, igy pl. se a sajt, se a csokolade nincs ram hatassal. De azert a biztonsag kedveert nem iszom semmi alkoholt...

 

Sajnos annyi fele migrenes van hogy sose lehet tudni hogy kinek mi segit. Ennyivel tudok hozza jarulni...

 

Előzmény: gombóc63 (298)