Pamutdisznó Creative Commons License 2014.10.16 0 0 15758

Régóta nem voltam orvosnál...Csak dotáltam az OEP-t, nem igazán fosztogattam. Most így 40 után elmentem mert váratlanul görcsös szívfájdalmaim jelentkeztek, szédelgés, nyaki és vállfájdalom,stb...

 

Beutaló, kardiológia plusz helyi EKG.

 

Az EKG-n a hölgy:

- Tudja ugye hogy térítésköteles?

- Van betegbiztosításom - feleltem.

- Erre ő: 300 Ft a díja Albertirsán...

- Hopp!

 

Kardiológia, időpontkérés - elmondom telefonban a panaszomat és azt, hogy nem igen járok orvoshoz de kissé ijesztő tüneteim vannak július óta...

- Miért csak most ment orvoshoz?

Elmagyarázom, hogy külföldön dolgoztam szélsőséges körülmények közt és az unión kívül, orvost csak a tévében láttunk de erre azt a választ kaptam, hogyha olyan komoly lenne a dolog akkor a házidokim rögtön beküldött volna a kórházba.

 

- A kolléganő ad időpontot - monda és passzolt.

 

Adott. December 3. 8 és 11 között.

 

Kérdésem, ha valaki komolyan szívbeteg - és lehet, hogy én is az vagyok, csak eddig jól húztam - és egy repedt érből vér szivárog, vagy trombózisa van, vagy túl van féltucat apróbb infarktuson mint egy ismerős akit haza sem engedtek, hanem 4 óra múlva már operálták...

 

És ez a beteg egyszer csak leteszi a kanalat a késlekedés miatt, mint ahogyan a korosztályunkból sokan, akkor mi történik?

 

Vagy csak felvillan a piros fény, hogy : "Elkapták egy ügynökünket Havannában...Kár érte, kiváló ügynök volt"