GPS Creative Commons License 2014.10.16 0 0 79230

 

Hát így tényleg nagyon nehéz - ebben igazad van.

 

Kishijján nálunk is "mester" csempézett - mert a párom úgy gondolta, hogy mégis más az, ha szakember csinálja.

Úgy gondolta, hogy időben-pénzben (lehet minőségben is, de ezt nem mondta ki) biztos jobban járunk, ha gyakorlott szakember végzi el ezt a csempézést.

 

Ajánltak is egy nagyon "príma, megbízható és olcsó" szakit - aki egy este el is jött felmérni a munkát.

Elegánsan, új bőrdzsekiben, divatos cipőben - ahogy azt kell.

2,5-3 négyzetméterről volt, igaz, ebben volt egy kis ablak-beugró rész is, de hát a munka már csak ilyen.

 

Azt mondta semmi gond, 20 ezer lesz - összesen.

 

Én nem tudtam, hogy ez sok vagy kevés, vagy mi foglaltatik ebben - így hát nekiálltam kérdezősködni.

Kérdeztem, hogy az anyaggal hogy lesz, ez benne van?

Erre szinte felháborodott, hogy hogy képzelem én ezt?

 

Elnézést kértem a tudatlanságomért, ezért tovább firtattam, hogy ugye akkor az anyagot majd neki külön kell kifizessük?

 

Dehogyis. Ő felírja nekem, hogy mire van szükség és én azt majd szépen megvásárolom, hazaviszem, felviszem a harmadikra - mert ő csak a munkát vállalta, ő nem a beszerzője és nem a hordárja senkinek.

 

Húbasszameg, kezdtem kicsit pipa lenni, de azért tovább feszegettem, hogy akkor a szerszámokkal hogy lesz?

 

Azt mondta, hogy ami neki kell, azt ő hozza, mert ő szakember és nem dolgozik másnak a szarával.

De olyasmit hogy vedret, keverőedényt, keverőszárat, fúrógépet, ilyesmit - ezeket tán csak nem fogja magával cipelni, azt majd mi készítsük ki neki, majd felírja, hogy mi kell.

 

Én akkor már éreztem, hogy ez nem az én emberem.... de a legjobb csak ezután jött. Mondtam neki, hogy:

 

- Mester, oda bútor jön, a falhoz tolva - és tudjuk, hogy a fal se nem egyenes és főleg nem derékszögű. Ugye, azt majd kihozza a csempézésből valahogy, hogy a végére sík és derékszögű legyen?

 

Na erre viszont ő lett pipa.


- Mit képzel maga? Én a csempézést vállaltam, nem pedig azt, hogy új házat építsek magának. Ha görbe a fala, hát olyan lesz a csempéje is. Mit akar egy görbe faltól? Hogy majd én fogom magának kiegyensíteni a csempézésből? 20 ezerért ne zsaluzzak új betont is magának?  Ész megáll miket képzelnek egyesek.

 

Na, itt szépen elválltak útjaink.

 

De mondanom sem kell, hogy másnap telefonált a hölgy aki ezt a "mestert" ajánlta, és a páromnak lehordott engem mindennek, hogy én csak kötekedtem ezzel a "drága, jó, szakemberrel" - és hogy mennyire kellemetlen ez neki, hogy ilyen komolytalan helyre ajánlta.

.

Előzmény: halaloszto (79229)