APT Creative Commons License 2014.10.14 0 0 155858

"szerintem nagy atfedes talan nem lesz a vasarlokozonsegben"

 

Nem tudom megítélni - jósolgatni meg nem is szeretnék... Egy biztos: egyszer már a kvarcválság idején nagyon nem jött be az, amit a tradicionális-prémium gyártók gondoltak a piacról, annak mozgásáról, gondolkodásáról. De annyira nem, hogy jó részük túl sem élte végül a válságot - sokak meg éppen csak, hogy - és azok is legfőképpen a kvarcdömpingbe bekapcsolódó Swatch nyereségének (és a szerkezetgyártás-fejlesztés az ETA égisze alatti szinte teljes centralizálásának-egységesítésének) köszönhetően.

És van egy olyan érzésem-megérzésem, hogy a svájci órákat vásárlók nagyon nagy, talán nagyobb hányada ma sem holmi műszaki tartalmat, még csak nem is márkanevet - hanem "menőséget" vásárol. Ők vásárolták a 70/80-as években inkább a minőségi, drágább japán kvarcokat is - mert akkor az volt a "menő és progresszív".

Az okos-óra történet jövője szerintem egyelőre még lutri, meglehet, hogy semmi sem lesz az egészből, gyertyaláng lesz, ami majd ellobban. De az is lehet, hogy beindul cefetül, megjelennek drágább, igényesebb modellek is (az Apple órája is azért ilyennek tekinthető) - és egyszer csak "menő" lesz ilyet hordani. Akkor ki tudja, mi lesz a dologból...

Érveket pro és kontra lehet persze sorolni, nekem személy szerint mindenképpen izgalmas az, hogy egy ilyen óra tulajdonképpen úgy nézhet ki, ahogy a tulajdonosának csak tetszik - ráadásul ezt is bármikor megváltoztathatja... Lehet klasszikus, elegáns "hárommutatós", meg agyonbonyolított high-tech, aztán átkapcsolhat GPS-re, repülő-műszerfalra, amire jólesik... És azért, lássuk be - ez nem semmi...

Előzmény: altimus (155825)