atís48 Creative Commons License 2014.10.11 0 0 105115

 

Tisztelt  Feeribá !

 

Köszönöm,hogy hozzászólásra méltónak tartottad az írásomat,és úgy látod,hogy lehet benne valami.....A készülékemmel több variációt is kipróbáltam a minél gyorsabb és gazdaságosabb felfűtés és főzés érdekében.Először a cefre szintjéig töltöttem vízzel(az egy katasztrófa  2,5 óra volt  a felfűtés.)...Utána 1/4 részig töltöttem fel,valamivel jobb,de így is közel 2 óra erős fűtéssel.A további próbálkozások azt igazolták,hogy ha a forrásban lévő víz nem éri el az üst alját,így nagy teret adva a gőz képződésnek,minden esetben 50-60-percen belül,közepes fűtés mellett is  felforr az anyag.Emellett amint írtam is a nyomás mérő O-n áll(a folyamatos kondenzáció miatt) csak a főzés vége előtt kezd emelkedni  max. 0,3-4-ig,de ekkor a sisakban   lévő gőzök hőmérséklete már 98-99 fok.Egyébként a levegőt csak akkor kell kiengednem ha már 8-10 napja nem volt használva a készülék,mert csak eddig képes a golyósszelep megtartani a vákumot.Még egy dolgot hozzátennék nálam 20 cm van a forróvíz és az üst alja közt,de ez egy adott dolog volt,a lényeg az,hogy a forrásban lévő víz ne érje el az üst alját.Egyébként az meg egy adott dolog,hogy egy üst mekkora fűtő felülettel rendelkezik,hiába emeljük a gőz hőmérsékletét,ha a rendszer nem tudja átadni a fűtő teljesítményünket.(ekkor jön az ,hogy lefúj a szelep.)

 

 

Én is sok jó nedűt kívánok !!!

Előzmény: Feeriba51 (105071)