Törölt nick Creative Commons License 2014.10.10 0 0 20427

Kerítés tereprendezés nekem sincs benne, de pl a 30 m nyél viacolorja igen! 200 alatt vagyok, a 200-at kvázi számként írtam. És amire nem kell nem fizetek, megcsinálom magam...pl kerti földmunkák, talicskázás, beltéri burkolások szaniterek felszerelése stb....de azért túl sok mindent nem csinálok meg, inkább kiadom és még így is beférek 200 ba! Nem azt mondom, hogy nem kell tudni jó döntéseket hozni - mert kell. De ebből a 200 ból csináltam/ok egy olyan házat aminek 30 kwh/nm/év alatt lesz a hőszükséglete, 3 rétegű szuper nyílászárókkal, extra szigeteléssel. Sokat kellett rágódni azokon az építészeti megoldásokon, amik épp úgy jók mint egy bonyolultabb/drágább - minőségi különbség nincs - és esetleg saját munka is tehető bele. Igényel utánajárást és odafigyelést. És mindezt úgy, hogy nem versenyeztettem kivitelezőket 5 forint különbségért, hanem ismerősi alapon egyben megbíztam és a nagyját megcsinálta. Választhattam volna olyan megoldásokat is és cuccokat, hogy nem férek bele a 200-ba....de nem tettem ilyet. 

Előzmény: KömKel (20426)