Caitlin Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17395

hazudnek ha azt mondanam, h ezen nem gondolkodtunk mi is. a mi ellenerveink:

1. annyira szetszort, h az mar nagyon gaz. valamivel meg kell tanitani fokuszalni. a feladatmegoldas es azonnali jutalom nalunk valamelyest mukodik

2. itt az iskolai kovetelmeny olyan alacsony, h ha itthon nem gyurnank ra akkor eselytelen lenne egy normal kozepsuliba felvetelt nyerni*

3. pont az iskola lazasaga miatt nem leterhelo Mirkonak a plusz feladat 

4. altalaban addig csinaljuk amig elvezi. egy feladatsor 15p es 1 ora kozott mozoghat. hetente max 2x csinalja.

 

a "munkahely" meg onnan indult, h allandoan hajtogatja, h nekunk felnotteknek mennyivel konnyebb. gondoltuk tapasztalja meg, h ez mennyire nem igaz sok szempontbol. Azt hittuk ez egy egyszeri dolog lesz, az, h kerte, h legyen egy ujabb menet, az mar az o dontese. amig elvezi, addig en szivesen talalok ki neki feladatokat. A mostani "munkaja" pl. nem olyan, mint az elozo, hanem termektervezes -- ami egyebkent osszhangban van az iskola ezen negyedeves tananyagaval. Es most annyi a konnyites, h szabadon hasznalhat engem es apjat konzultaciora, mert ez egy nehezebb feladat, nem sima tema kutatas.

 

En azt figyelem, h mindekozben mennyire kiegyensulyozott vagy stresszes a kolok es eddig teljesen nyugodt vagyok. 

 

mindezen ervekkel nem vedekezem, csak hozzateszek a sztorihoz. 

 

*szeretem, h egy csomo keszseget tanulnak, mert ez nagyon fontos. Itt nagyon odafigyelnek, h peldaul a kicsikkel is mgtanuljanak banni, empatiat es egyuttmukodest propagalnak es segitik ezen keszsegek kifejlodeset. viszont a tananyag, az uj ismeretek olyan lassan adagolodnak, h barmelyik ertelmes gyereknek szuksege van az otthoni fogalalkozasra, h legyen kihivas agyikalg is. legalabbis ezt latom nem egy, nem ketto szinten okos osztalytarsanal is.   

raadasul itt 3.30kor van vege az iskolanak, ha van kulonora akkor 4.30kor. 4re v 5re itthon vannak. ha van munkaja akkor az napi 15p. vacsora altalaban 7kor. tehat van ideje jatszani. nincs naponta hazi feladat es a napi hazimunka is kb a mosogatogep kipakolasa vagy teregetes, tehat az sem sok. 

ha megint megy "napkozibe"es majd este 7re erunk egyutt haza egesz napos munka/iskolaban leves utan akkor ujra atnezzuk, h mennyire lehet terhelni. elozo felevben amikor dolgoztam akkor a sulibol azajovet vacsikeszites es egy kis jatek fert csak bele, annyira keso volt mar.

 

Egyebkent meglepo, h meg ilyen kicsi iskolai leterheltseg mellett es sokkal tobb (inkabb szetszortabb) szunet melett is elfaradnak a felev vegere a kolkok. 

Előzmény: --zerge-- (17394)