Caitlin Creative Commons License 2014.10.06 0 0 17392

nalunk is visszaallt a "rend". Mirko ebben a felevben csak muveszeti kulonorakat valasztott - art, creative, movie making es szombaton egy leonardo da vinci - aranyok c. rajzora. Oszinte meglepetesemre tenyleg nagyon jol megy neki. rembrandt soha nem lesz, vizont nagyon elvezi. Uj suli bejott, mostmar rendszeresen vannak "teadelutanok" amikor egymasnal toltik a delutant a kolkok. Egyik kis haverja jon nalunk aludni vmelyik hetvegen nemsokara... Kicsit hianyolom, h nincs mozgas, de ha a sebe begyogyul akkor ujra megyunk maszni kb 2-3 het mulva hetvegente.

 

Mult heten surgossegire kellett vinni, mert hivtak a sulibol, h nagyon nagyot esett es el kellene latni a sebet a labszaran. Annyira nem veszes, bar 1-2 oltessel ha osszehuztak volna azert jobban gyogyulna, de igy sem olyan gaz mar mostanra. 

 

Elkezdtuk a 11+ (11 evesen kotelezo vizsga) anyagait megcsinalni mirkoval. tobb osszetevoje van: verba reasoning - ez amolyan nyelvi teszt; non-verbal reaoning - ez tipikus iq tesztekben talalhato logikai feladvanyok; comprehension - szovegertes; maths - matek.

meglepo modon a szovegertessel kuzd a legjobban, a sorok kozotti olvasas nem megy igazan. A logikai tesztekben visoznt szarnyal. matekbol meglepo modon ha a feladat elott elmodnom az uj tanayagot pl. szogek, azok osszege, tipusai utan azonnal megoldja szinte teljesen jol. ezen felbuzdulva europa egyik legmenogg maganiskolajanak (Westminster College) a felvetelijet is kitoltettuk vele -- ugy elhasalt mint a pinty. ugyhogy van hova fejlodni. Jovore fog 2-3 maganiskolas felvetelire menni, hogy szokja a vizsgakornyezetet. Eselye kicsi, h felvegyek, es amugy sem tudnank kifizetni. Bar ha megis felveszik akkor lehet mondani, h kerulnk osztondijat. :) Inkabb az a cel, h szokja a vizsgakornyezetet, mert elkepesztoen szetszort a kolok. Okos es talalekony, de kitartas, szorgalom es fegyelmezettseg temakorokben elkepesztoen nagyon szenvedos. Es nem nagyon tudom hogyan lehetne ezeket a keszsegeket felhozni normalabb szintre. de valami majd csak lesz. talan egy ket pofon - hogy nem veszik fel egy vizsga utan - radobbenti, h egy kicsit jobban ossze kellene szednie magat. inkabb elobb, mint a tenlyeges kozepiskolai felvetelin ahol elszurja a jo suliba (allami) a felvetelit es akkor mar nem sok mindent lehet tenni. angolbol mar verprofi, kiejtes es beszelgetes alapjan mar nem nagyon log ki a sorbol. most mar tenyleg sokat kell beszelgetni vele, h raerezzen az ember, h nem angol a kolok. Es mar volt, h en tanultam uj szot tole!!! (a gesztenye volt az a szo. mert en csak az ehetonek tudtam a nevet, de a nem ehetot maskepp hivjak. hulye angolok - angol hulyek :))

 

Megneztuk a Boxtrolls c. filmet, szerintem mar Mo-n is jatszak. erdemes megnezni! a sztori rem egyszeru es kisse diadaktikus, logikai hibas helyenkent. De a kepi vilaga nagyon profin meg van csinalva. Elsore nekem az ugrott be, h Tim Burton rendezte... de nem...