femina Creative Commons License 2014.10.05 0 0 50422

Trans-Pilis Maraton 2014

Erről a versenyről érdemes írni, végre valami más, imádtam. A lényeg fuss el a Piliscsabától Dömösig (kompnál frissítőpont) és vissza tetszőleges útvonalon. Szervezőknek lényegesen kevesebb munka, futóknak meg lehet gondolkodni, merre is gyorsabb. A helyismeret nagy előny, de ennek ellenére nekem nem sikerült az optimális utat kiválasztanom. Pilisszentkeresztig mindenkinek egyértelmű volt, de onnan...volt aki felfutott Dobogókőig nagyobb szintet bevállalva és le a sípályán majd toronyirányt Szőke-forrás-völgyig. Én a hosszabb (részben terep-részben aszfalt), de biztosabb utat választva (Öreg-vágás-hegyen át) Király-kúti-nyeregig, majd onnan le Dömösig. Ami még nagyon érdekes, hogy hiába oda-vissza ugyanazt az utat választottam, de érezhető a különbség a két irány között. Odafelé nagy egybefüggő szint nem volt, de vissza a Dunától majdnem Dobogókőig egy szuszra kellett felfutni, így 15 perccel volt több a vissza, mint az oda. Nyilván némi lassulás is benne van, de nálam ez nem jelentős. Sajnos nagyon kevesen indultunk ezen a távon, a többséget a jól kijelölt félmaraton vonzotta. Szinte végig magányosan futottam, időnként tűntek fel vetélytársak, mikor összefutott az utunk. A célban izgalmas volt egyeztetni ki merre ment, már aki elárulta...

Igazán izgalmas az lenne nekem a jövőben, ha minden évben (vagy félévben) más lenne a fordítópont (frissítő), talán legközelebb Esztergom...

Köszönöm a szervezőknek, nagyon jó hangulatú versenyt sikerült szervezni, a helyszíni nevezést is megoldották, evvel egy alapítványt lehetett támogatni.

Így az én távom kb. 42-43 km 4.27 idő 1420 m szint.