Rahed Lee Creative Commons License 2014.10.04 0 0 78520

Igen ez bíztató. Én már vettem is egy 20A-es megszakítót, hogy kicserélem a garázsba menő vonalon a 10A-es automatát.

 

Nem értettem, hogy miért csak 10-es, de mikor jobban kivizsgáltam a helyzetet, az alábbi döbbenetes felfedezést tettem. A garázs külső falán!! van egy villanydoboz. Abba a rendes új rézkábel jön be az órától és innen megy tovább, csőben. A következő villanydoboz - amiből mindenhová megy tovább a drót - az már a belső falon van - de nagy megrökönyödésemre ebben már (vagy inkább még) a régi szar aluvezeték van. És közben nincs doboz! Arra tudok gondolni, hogy a felújítás során (ezt még az előző tulaj végezte) valamiért elunták a tisztességes munkát a villanyászok. Lusták voltak az egész garázst újrakábelezni, ezért a rendes bejövőt, rákötötték valahol a régi belső alumínium hálózatra, oszt jónapot. Le is falazhatták ezek a kutyabaszók, mert közben nincs doboz. A külsőbe és onnan tovább új rézdrót jön-megy, a következőbe meg már csak az alumínium érkezik. És, hogy nyugodtan aludjanak ezek a mekkmesterek, az egész elé egy 10A-es megszakítót raktak, tudván, hogy az alu vezeték ennél többet nem bírna. Most nekem ezt a néhány méteres alu szakaszt kell kiiktatnom és egy falon kívüli belső hálózatot kiépítenem.

Előzmény: Törölt nick (78512)