gurabli Creative Commons License 2014.09.29 0 0 2612

Olvasom rendszeresen, csak mostanában ritkán jutok oda, hogy írjak:)

 

Csontritkulást komolyan kell venni, legtöbbször eredményesen kezelhető, de kezelni kell! És itt is érvényes, minél előbb, annál jobb!

A Cola helyett bármit:) Igen, mindenkinek van rossz szokása, de a coke tényleg nagyon, de nagyon káros, és még az a kg cukor amit vele tolsz.... Helyette 100% gyümölcslé, hézi limonádé, akármi! Jó-jó, okoskodok, de én is rengeteg colát ittam, és nem volt könnyű leszokni róla (hehe, mint ha kóla lenne, nem cola), aztán most nemrégen moziban vettem egy poppcorn+cola párost, a colától szinte felfordult a gyomrom, olyan édes volt és szörnyű, a poppcorn meg szétmarta a fejem, annyira sós... No comment. Előtte nem zavart, sőt! Az ideális persze egy jó pohár (vörös)bor vagy egy-két üveg sör. Az utóbbi sajnos keményen hizlal:) Imádom a sört. Szerencsére van már egy-két valóban minőségi alkoholmentes sör, ami nem olyan feeling, mintha egy lépésre lennél a guminőtől, ezért amikor vezetek, vagy nem lehet egy jó hideg keserű német sört ledönteni, akkor alkoholmentest iszom. Mindenről le tudtam szokni aránylag könnyen (édes italok, sós rágcsák), de a nyomorult cigi most kifog rajtam. Amíg sportoltam, addig nem is jutott eszembe, majd sajnos rákaptam és most nem tudom letenni, megőrülök:(((

 

A térdbe adott injekciók: ha jól tudja beadni, akkor 99% százalékban szinte azt sem érzed, hogy megszúr. jegelik, és/vagy lidokain, és már megy is. Nem kellemes, de inkább a tudat miatt. Fontos, nem szabad ugrálni, mozogni. Emígy én nem vagyok híve, a legtöbb tanulmány bizonyította, hogy szinte semmit nem használ vagy csak nagyon rövid ideig, ellenben kellemetlen, rettentő drága, hordoz némi fertőzés veszélyt is (ha valami, akkor a térd rögtön dagad, ha nem tetszik neki). Talán annak látom értelmét, hogy szteroidot adnak gyulladásban lévő térdre nagyon rövid időre (használ) és akkor műtét vagy vizsgálat, de ebbe már nem mennék bele...

 

Guggolás: az egyik legnehezebb. Mikor is volt a pótlásod? Mert térd nagyon sokáig nem mehet a bokától előrébb. Nekem sérülés előtt is kínzás volt a guggolás. Nem fájt, kellemetlen, rossz érzés. Ne erőltesd. Főleg, amíg nincs rendben a lábad. Térdelj le fél térdre, vagy próbáld máshogy megoldani. Emígy minél erősebb az izomzat, annál kevesebb terhelés megy a térdedre. Csodát nem tesz, de nagyon sokat jelent.

Előzmény: Arzeen03 (2611)