Törölt nick Creative Commons License 2014.09.28 0 0 78064

Szép nagy fába vágod a fejszéd. Főleg ha magad akarod felépíteni ami nem csak hogy fárasztó de nagy öröm is lehet, csak hozzáállás kérdése.

 

Csak hangosan gondolkozok, és lehet, hogy nem jól gondolom, de az a meglátásom a rajzról, hogy szakaszokban akarod megépíteni. Ezért alacsonyabb a melléképület tetőszerkezete. Vagy már megvan a kis épület és mellé akarsz építeni, nem tudom. Ha én kerülnék ilyen helyzetbe, akkor egy szintbe hoznám a két tetőt, így akár a melléképület tetőszerkezetét is lehetne használni lakásnak vagy műhely bővítésnek. Költségben nem olyan eget verő a különbség a teljes építkezéshez képest, de sokkal jobban használható melléképületet kapnál. A tetőszerkezet megtoldása is sokkal könnyebb ha több szakaszban építed mint egy teljesen új tetőszerkezet megépítése. Sajnos ezt a "hibát" én is elkövettem, de adott volt nekem a kis ház tetőszerkezete ami lakhatásra nem alkalmas a salakos födéme miatt, így a nagy ház tetőszerkezetét én is magasabbra építettem. A nagy házból át lehet menni a tetőtérben a kis ház tetőterébe, de 2 lépcsőfokon kell lemenni, oda. 

 

 

 

 

Előzmény: adingos (78058)