zöldikovács Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43313

Hát tudjátok eredetileg autószerelő vagyok, és e mellett elektronikai műszerész. Nem dolgozom , mint autószerelő, de azért még tisztában vagyok dolgokkal. Pl , hogy ezeket az autókat diagnosztikára kell rakni. Nem mutatott semmi hibát, annak ellenére, hogy a motor icon, hol világított, hol nem. Olyat meg, hogy nem megy egy henger, még véletlenül sem jelzett, viszont hallom, hogy nem megy  egy henger. Mit csinálsz ekkor, hogyan állapítanád meg, hogy melyik az?? Lehúzogatod a kábelt!! Ez ugyan ősi módszer, de biztosan megállapítható vele, hogy melyik henger nem megy!! Nem isten a diagnosztika!! Az is elektronika, és meghibásodhat, fars, hibás adatokat közöl, vagy érez. Lehet, hogy valamelyik érzékelő hibás jelzését nem veszi tudomásul az elektronika. Ez egy eléggé egyedi eset, és valószínűleg, csak a meggyanúsított egység cseréjével lehet elhárítani, ami lehet, hogy nem sikerül elsőre. Pusztán azért írtam ide, hátha valakinek ugyan ezt csinálta a verdája, és megspóroltam volna egy csomó időt. Mindenesetre, köszönöm a hozzászólásokat.