Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2524

üdv :)

 

most aztán van itt információ halmaz bőven 

 

szerintem chopper godold végig, mik azok a dolgok, amik a gyógyulásodhoz most mielőbb kellenek

 

- torna / ami megy, csinálni kell, fájdalomhatáron belül, de mindenképpen mozgatni és erősiteni kell a lábadat

persze kisebb hirtelen fájdalmak előfordulhatnak majd, de majd tudni fogod, miből mit mennyit és mennyire tudsz csinálni

 

- normális rehabot kell keresni és be kell oda feküdni, amig ez nem megy, meg kell próbálni gyógytornászt elővarázsolni és ha heti egyszer, akkor egyszer elmenni, állapotfelmérés, pár gyakorlat és otthonra ad majd gyakorlatsort, amit tudsz csinálni

ahol én voltam rehabon az szuper volt, bár tényleg mindenki kapott nyugtatókat, én nekem is akartak adni, de elutasitottam, még az hiányzott volna, hogy az egyensúlyom is felboruljon, az orvos nagyon rossz néven is vette

tiszta környezet, jó gyógytornászok, kedves nővérek voltak, minden ami kellett

 

- orvoskeresés - nehéz ügy, mivel időpontok csak hetek múlva vannak, általában

akinek stabilabb az anyagi helyzete, megoldható magánúton, aki vidéken, kieső helyen lakik és rossz az anyagi helyzete, az lelkileg még egy nagy megterhelés

 

- a problémáidat mindenképpen meg kell osztanod másokkal, vagy egy hozzád közel álló személlyel, ha máshol nem, erre is teljesen jó ez a fórum /szerintem/

segitőkész mindenki, zkovi nagyon tárgyilagos, nem kell zokon venni tőle, ő is átment sok mindenen, érdemes rá hallgatni, jól informált, jók a tapasztalatai...stb

 

szoval szerintem próbáld meg felvázolni magadnak, mik a teendőid és azokat követni..

 

zkovi!

 

az orvos dologra azt értettem, hogy ilyet szerintem nem mondunk egy betegnek főleg ilyen helyzetben, aki egyébként is rossz állapotban van lelki szempontból is, hogy akármennyi gyógytornát irok fel magának már az sem segit, meg ilyenek

empátia, együttérzés, figyelmesség, megfelelő tájékoztatás, partnerség a beteggel, ez nagyon fontos a kezelés során! persze erre tudom, nincs idő, orvosok leterhelve, mindenki rohan.. pedig nagy szükség lenne rá.. tehát nem általánosságban értettem az orvosokra

 

továbbá gyógytorna, chillinek igaza van, pl könyökműtött beteg mesélte, gyógytorna, könyökét gytornász rögtön hátratolta volt, beteg mondta, ezt nem engedi

később orvosnak mesélte, orvos mondta, ha megengedte volna, idegeket szakitottak volna el ezzel a mozdulattal, vagy mi, tehát érdemes a betegnek is odafigyelni, mit akarnak vele csinálni, mert megfelelő tájékozódás hiányában és ha az orvos és a gytornász között nincs kapcsolat, tényleg nagy gubanc lehet!

nem minden esetben alkalmazható a protokoll, ez a véleményem

 

tudom, orvosi szempontból milyen a "jól informált" és tudálékos beteg, idegesitő és fárasztó lehet, de nem árt odafigyelni, mit akarnak veled csinálni és azt hogyan csinálják

 

rehabon agyvérzésen átesett szobatárs mesélte.. kórházba bevitték, félrebeszélt...stb, akkori személyzet nem foglalkoztak vele, kinevették, mikor szóvá tette ingerülten, lekötözték és benyugtatózták

másnap a főorvos vagy ki azonnal átszállitatta másik osztályra ahol megfelelő ellátást kapott, gondolhatod, lelkileg min ment keresztül! full normális ember!

 

többit elfelejtettem amit akartam