B.tibor1 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 77812

Üdvözlöm a fórumozókat !

Népi lakóépület helyreállítása van folyamatban. Sikerült megmenteni és festhetővé tenni a lakás eredeti bejárati ajtaját. Sajnos csak a kültéri ajtót, tok nélkül. Azt tudni kell, hogy ezek a házak régen egy telefa külső és egy felül üveges belső bejárati ajtóval rendelkeztek. Az én problémám az, hogy ehhez a külső ajtóhoz kellene szerkeszteni egy tokot ami az 55 cm-es vályogfalat is betakarja ( tehát egy borított tok lenne ) valamint belülre pedig menne majd egy valamikor beépítendő felül üvegezett belső ajtó. Az az ajtó még nincs meg. S, hogy azért ennél bonyolultabb legyen a történet a lakás ajtónyílása nem ehhez a meglévő kb 100*210-es bejárati ajtóhoz lett kivágva - az épületet már úgy vettem meg, hogy megkezdték rajta a felújítást - hanem egy 130*230-as nyílás lett kivágva. A 230-as magasság jó lenne ha maradna mert ez a sík az ablakok felső síkja is. Furán mutatna egy húsz centivel kisebb ajtónyílás a tornácon. Viszont a szélességét le lehet nyugodtan csökkenteni 100-as ajtóhoz. Arra gondoltam egyébként hogy a felül kimaradó kb 15 centit egy faragott fatáblával takarnám ki kívülről, belülről pedig esetleg egy 10 cm vastag hőszigetelő tábla menne a belső ajtó fölé. Nem tudom érthető-e amit írok ?
A kérdés az az lenne, hogy mivel vannak szerszámaim, szoktam is barkácsolni milyen típusú ajtótokot lenne a legmegfelelőbb erre a célra készíteni ? Mindenképpen olyat szeretnék ami borított, hogy a falszélesség legyen eltakarva.