Váltógyártó Creative Commons License 2014.09.20 0 0 96481

"Elkészültem ezeknek a ROKAL szörnyűségeknek a szerkezetével."

 

Kicsit optimista kijelentés volt, mivel szerencsére volt annyi eszem, hogy elvittem kipróbálni, mielőtt befejezem volna. Persze ezek a nyüves széles kerekek a mozgó részt rövidre zárták a tősínekkel. Tehát a középső részt összekötöttem egy nyáklappal, és  a két belső sínt összekötő réz lapot kettévágtam a szegecs mellett. A csúcssínről megtáplált közbenső sínek áramellátása sem volt acélos, ezért azt is megtápláltam vékony rugóbronz csíkokkal. Azután eszembe jutott, hogy ezen a cuccon 40-50 éves mozdonyok futnak majd, ezért a mozgó szívről megpróbáltam megtáplálni az átszelés szívdarabjait is, de nem volt a szívnél elég stabil a kontakt, ezért kis réz lemezzel itt is rásegítettem az érintkezésre. Az látszik a képeken, hogy a végén az üzembiztonságra törekedtem, nem az esztétikára, mivel amúgy is olyan ronda, hogy az anyja sem találná szépnek, ha lenne neki! :-)

 

Szóval összességében elmondhatom, hogy sikerült ezzel a cuccal a bizonyos férfi szerv rossz oldalára kerülnöm, de csak sikerült összehoznom a végére! :-)

Ezekkel a tapasztalatokkal a másikat átalakítani már gyerekjáték lesz! Vagy nem! :-)

 

     

 

 

Előzmény: Váltógyártó (96458)