Törölt nick Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34323

Ne haragudj hogy nem válaszoltam eddig, de - mint írtam az elmúlt két hétben nagy felújításban voltunk./Szabadság.../

Most végeztünk, de halál fáradt vagyok, és fáj minden porcikám. Holnap reggeltől pedig kezdem a munkahelyen az

egy hetes délelőttös műszakot...

Szóval holnap vagy holnapután este felé talán már lesz erőm valamit írni is neked.

Ha  nem állítja le a végálláskapcsoló, akkor van egy harmadik végálláskapcsoló legfelül, ami leállítja

az összes mozgást. (Ez a kép készültekor még nem volt felszerelve.)

Ez akkor is működik, ha az alsó hibásodik meg, ugyanis akkor megfordul a csévén (a tárcsán) a damil,

és ismét felfelé húzza a deszkát a damil.

A rajzzal hadilábon állok, egyszer az üzemi műszerésszel lerajzoltattam mit akarok, de szerintem a rajza nem volt jó.

Lerajzoltam neki én hogy gondolom, de az meg szerinte nem volt jó.....

Végül megcsináltam rajz nélkül, ahogy gondoltam.

A lényege, hogy az alkonykapcsoló mozgat egy 230/230 -as relét, és ezzel váltja az áram polaritását, és a forgásirányt.

Két külön trafó van, az egyik a felhúzáskor kapja az áramot (nappal), a másik leeresztéskor (este).

A forgást ( illetve a trafó áramellátását) pedig mindkét ágon a végálláskapcsolók által mozgatott két újabb

relé szakítja meg.

Ezek a relék biztonsági okokból 12/230-asok.

(A végálláskapcsoló 12 volttal működik, ( az általa kapcsolt relét a 12 volt húzza be), de ez a relé

a 230 voltot kapcsolja, ami a trafóra megy.

Sajnos a csavarozógép mozgásra bírásához elég nagy trafó kell, legalább 60 wattos.

A kis gyári adapterek nem jók.

Viszont kell egy kis gyári adapter is a a végálláskapcsolók és a 12/230-as relék működtetéséhez.....

 

Valami ilyesmi. Sokkal egyszerűbben is meg lehet csinálni, de én ilyen bonyolult vagyok...

Ez van. A lényeg hogy működik.

Szívesen válaszolok ha valami még érdekel, csak mostanában kevés volt az időm....

Előzmény: jabba19831130 (34322)