tigristomi Creative Commons License 2014.09.16 0 0 1456

Sziasztok! :)

 Nem érzem úgy, hogy szkeptikus lennék a TM kapcsolatban.
Szkeptikus akkor lennék inkább, ha eleve ki sem próbálnám. A helyzet az, hogy sokkal jobban kipróbáltam, mint a legtöbb TM-es,
így nem szkeptikusnak, hanem benfentesnek érzem magam. :)
 Arról, hogy nagyon lehúzom a TM-et, inkább az jut eszembe, hogy a leplet húzom le róla.
Tulajdonképpen úgy is mondhatjuk, hogy lehúzom, ezt elfogadom, de nekem sokkal szimpatikusabb az az elnevezés,
hogy reálisan megvilágítom.

 Ha a TM-esek 10-esre értékelik mindazt amit mondanak magukról, akkor ahhoz képest 0.5 szerintem a TM, TM-Siddhi, stb. értéke,
az, hogy más jógák is elég gyarlóak a piacon, ez felhúzza a TM-et a 10-es skálán 2-es, 3-asra. Mondhatjuk azt, hogy ez a 2, 3 a reális
értékelése.

 Ha valakit érdekel a TM, felsorolom az elemeit, én hogy látom őket.
Alap TM meditáció: mondhatjuk, hogy jó, csökkenti a stresszt, felfrissíti az embert, csak az árára 30e ft lenne a reális.
Természetesen ugyanezt a hatást ugyanannyi idő alatt bármilyen más relaxáció megcsinálja.
Haladó technikák: jók, a többi véleményem hasonló róla az alap mantrához.
TM-Siddhi: ezt szét kell bontani. A TM mantra és a pihenés közti rész időpazarlás, a meditáció zsákutcája.
Maga a csöndes pihenés pihentető. A RigVeda jó, haladó TM-eseknek ajánlom. Kezdők maradjanak a Ghandarva Védánál.
Váltott orrlyukú légzés jó, bár a legtöbben pont ezt hagyák el. Ászanák jók, még így is, hogy intstrukciók, légzés nélkül tanítják.
Összességében azt mondom a TM-Siddhiről, hogy levitálni nem fognak tudni, magasabb tudat állapotokat nem érnek el,
ha rendszeresen csinálja vki másra nem lesz érdemben ideje, ha mást is csinál valaki mellette, akkor meg csak lefárasztja magát.
TM-Ayurvéda: jó, de sokkal drágább mint a rendes ayurvéda és semmivel sem jobb nála. TM-Jhotish, ugyanez.
Amrit Kalash, rasayanak, teák: jók.
Ghandarva Véda: jó, ajánlom mindenkinek, én mozdulatlanul fekve szoktam anno hallgatni, sosem háttér zeneként.
Yagya: nehéz megítélni a hatását.
Kristály terápia: tudományosan hasonlóan lehet megítélni szerintem, mint a bioptron lámpát.
Hétvégi táborok: ide érdemes elmenni, ha vki TM-zik, itt kipiheni magát az ember, és hasonló gondolkodású emberekkel lehet ismerkedni.
Nemzetközi központok: ha vkinek van ideje, néhány hónapra vagy évre is ki lehet menni. Szerintem ez a TM mozgalom csúcsa,
szép helyeken vannak ezek a helyek, a kaja pazar, itt mindenki ki próbálhatja, mit tud kihozni a TM-Siddhiből.
Ez mindenképpen egy érdekes élettapasztalat.

Érdekességek: a Rádzsák a pozíciójukért 1 millió eurót fizetnek.
Világbéke projektek: nagyon sok project sosem valósult meg, habár sok pénzt összeszedtek rájuk. Kiváncsi vagyok, a VédaLand-re beszedett pénzeket
visszaadták-e az adományozóknak?

Nagyjából ennyi.

Előzmény: Tauryn (1451)