Summer Song Creative Commons License 2014.09.14 0 0 34296

Sziasztok!

 

Megint rossz dolog történt nálunk. :-( De most nem a kutya. A másik Japánomat (egy babos tyúkocska-ex-kotló) reggel nem találtam sehol. :-( Először arra gondoltam,h tojik valahol, mert ő kijárt a kertbe is és ott szeretett tojni. Mindig meg volt a helye. Legutoljára az elpusztult kis kotló csibés fészkébe tojt. (Utolsó 2 alkalom) de most nincs sehol. Azóta sem láttam. Bejártam a lehetséges búvóhelyeket de sehol semmi nyoma. :-( Reggel, amikor a takarmányt vittem nekik, két fiatal kendermagos kakaska is kívül volt, azokat visszaraktam és láttam egy adag tollat kívül a kerítésükön a kertben. Ezeket én kendermagos tollaknak nézem és nem a kis babos japánénak. Ugyanekkor reggel az egyetlen kis fiatal japi kakaskám a kb 2.5m-es szomszéddal határos kerítés (féltetős ólja ez a szomszédnak) tetejéről röppent le enni. Volt már rá példa,h az a kis babos is ott volt fent. Egyből felmentem a létrára de sem ott, sem pedig az udvarukon nem láttam. A hangja is nagyon jellegzetes, tehát azonnal megismerném. Nekik is vannak baromfiaik, de nincs köztük. (Át addig nem akarok menni, amíg legalább a hangját nem hallom.)

Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan állat, ami gyakorlatilag hátrahagyott nyom nélkül képes egy ekkora jószágot elvinni. Nincs vér, nincs toll (legalábbis ami egyértelműen az övé lenne). Patkányok vannak sajnos (köszönet a szomszédoknak), de úgy gondolom,h az erre nem lenne képes. A többi jószágnak semmi baja, nem látszott rajtuk zavartság sem. Valamint van 2 db kiscsirkém is (már önállóak), akik külön alszanak. Azok is egészségesek. Azokat hamarabb elvihette volna bármi.

 

S.S.