látogató Creative Commons License 2014.09.09 0 0 77035

Nem feltétlen. Az iparművészek nagy része kézműves is. Persze van olyan szakma, ahol ez nem megy, pl. a textiles nem tud leszőni 1-2000 m kárpitot, vagy függönyanyagot, de nekik is megvannak a trükkjeik. A bútorkészítők nagy része kézzel rajzol és saját, nem túl felszerelt asztalos/kárpitos műhelyben csinálják a prototípust is. Aztán ha bejön egy forma, akkor persze átállnak kis szériás termelésre, de még ez sem jelent feltétlen nagyüzemet. Vagy 15 éve dolgoztam egy Bánhalmi Gábor nevű bútortervezővel, havi 2-3 darabot adott el egy egy kollekcióból, és abból már megélt. Egy A3-as Rotring deszkán tervezett, ölben, vagy a konyhaasztalon. Szeretett trükkös bútorokat csinálni, ahhoz csináltam, vagy csináltattam meg neki a mechanikát. Az egyik ilyen kanapéja még mindig fut. Itt megtalálható, http://archiv.termuves.hu/?q=hu/targy/butor/agy-kanape/szieszta-kanape&b=B bár úgy látom, a Térműves céh viszont lehúzta a rolót. A dolgaikat elnézve nem csodálom, inkább kínban fogant ötleteik vannak, mint ütősek. 

 

Előzmény: Pillanatragasz (77022)