látogató Creative Commons License 2014.09.08 0 0 77018

A jó és felkapott designbútor nem kétszer annyi, hanem sokszor. Ettől függetlenül lehet, meg kell is tanulni tőlük, saját okulásra és gyönyörűségre. És a nagyon drága anyagból is lehet baromi ízléstelen dolgokat csinálni nagyüzemi módon is, meg kisüzemi módon is.

Én nagyon szeretem a letisztult, egyszerű ötletes formákat. Szixay bútorai is ilyenek, bár nem mind tetszik, például a székei soha nem jöttek be, pedig gyártja őket vagy 15 éve ugyanabban a formában. De ő már egyáltalán nem kisüzem. Érdemes megnézni hol vannak forgalmazói: Magyarszágon két helyen. Pesten a Loft Interior-ban, meg persze Sopronban, mivel a cég is ott van. Azon túl nagyrészt NY-Európa.  Loft Interiorban pl. szerintem egyszerűségükben is gyönyörű és ezzel együtt míves kidolgozású bútorok vannak. Érdemes elmolyolni náluk: http://loftinterior.hu/tomorfa/butor/ Az ember azt gondolná, ezt és is utána tudnám csinálni. Aztán meg nem. Mert ehhez kell a művészi tehetség, az a 8-10 év tanulás, ami alatt kialakul a tökéletes arányérzék, meg az anyagok ismerete. Az a szerszámos szekrény akár jó is lehetne. Kevés kellene hozzá, az alaparányai nem olyan rosszak. Kéne egy új, mondjuk a korpusszal megegyező, vagy attól nagyon elütő, mondjuk fehér tető, ami nem nyúlik annyira túl a korpuszon, mint a mostani, egy kevésbé narancssárga, sötétebb, vagy akár pasztell felület és egy kicsit igényesebb, de nem feltétlen drága húzógombok, vagy kallantyúk. És persze diszkrét, de arányos lábak. Ha beírod a Gugliba, hogy wood tool cabinet és rászűrsz a képekre, a nyálad csordul el. Pedig a legtöbb tök egyszerű. Csak szép a felület és arányos a látvány. 

 

 

 

Előzmény: Bediiii (76932)