kaposznyak Creative Commons License 2014.09.04 0 0 73929

Sziasztok.

 

Előrevetítem, hogy természetesen szakemberre bízom majd a szerelést, csak szeretném érteni is , hogy mi fog történni.

 

Van egy számomra összetett problémám:

 

Hozzáépítést hajtottam végre a kis házamon.

 

Eddig volt 60 nm, most kibővült 104 nm-re. A régi épületrészen padlófűtés van, felépítését az alábbi Móricka rajz szemlélteti.

 

Amit szeretnék, hogy az új rész összesen 3 db radiátorát (2db 1400x600 22-es, 1 db 700x600 22-es, meg egy db 600x1000 törölközőszárító) egy kört alkotva rákössem a rajzon jelölt "Csap"-okra és egy külön termosztáttal vezéreljem őket.

 

A kazán egy Ariston class B 24 FF, ami elméletileg tudja e két kört külön vezérelni.

 

Kérdéseim:

 

1. Milyen szerkezeti elemek kellenek az új hálózatba?

2. Mit kell átalakítani a régin? (Itt értem azt, hogy az új feladatnak megfeleljen, meg esetleg a régi feladatát jobban ellássa)

3. Mit kell vennem a kazánhoz, hogy a kétkörös vezérlés a gyakorlatban is megvalósuljon.

 

Problémák:

 

1. A régi rész fűtése egy cserépkályhával meg van támogatva, itt tavaly ritkán ment a padlófűtés, úgyhogy az új kör lenne az elsődleges, mivel az dolgozna többet. (Ezért is kell 2 termosztát.)

2. A jelenlegi termosztát egy hagyományos tekerős darab, ezt nem is akarom kicserélni.

3. Elég szűkös a hely azon a falon, ahol a kazán lóg, szóval kompakt megoldás kellene.

4. Külső hőmérséklet érzékelőt, klímakompjútert stb, nem akarnék, egy sima 2. termosztát kellene.

 

Előre is kösz a segítséget!