Wreck Diver Creative Commons License 2014.09.03 0 0 154995

OFF:

Szerintem - bár az olasszal össze nem mérhető,de - hanyag a magyar posta.
Topiktársnak küldtem belföldre 12Km-es távon antik órás szerszámot, és a fa doboza
fogpiszkálónak nem volt jó, mire odaért. Minimum egy tévét dobtak rá. Vagy egy hűtőt.
Olcsóbb lett volna autóba ülnöm, és radásul a szégyen majd megölt.

Legutóbb USA-ból érkezett óra hungarocell dobozát sikerült ferdén visszaragasztani

a vámosoknak felbontás után. Össze is nyomták, mint egy vasútellátós szendvicset.
Szintén egy tévével, gondolom.

De kértem már meg személyesen feladásnál a dolgozót,
hogy mellőzze a kosárlabda mozdulatokat, miután repült az épp felvett küldemény...

Külföldre küldésnél a tértivevény olyasmi, mint az állatvilágban a sárga-fekete.
Valahogy problémamentesebben ér oda mindig.
Európában pedig ott az Európa Plusz. Olcsó, 120 ezerig értékbiztosít,
és 2 nappal lassabb, mint az EMS, fele annyiért. Így lehet velük élni.

Viszont az, hogy az Olaszországba EMS-sel feladott küldeményem úgy eltünt,
hogy a vevő jelezte 2 hét múltán, hogy megérkezett, mutatja az ottani viszonyokat.
Mint kiderült, egy olaszországi vonalkódlehúzás, regisztrálás, aláírás nélkül sikerült kézbesíteni. :))

De mikor németbe egy hetet késett az EMS, még feladási díjat sem adtak vissza.
Rákenték simán a Lufthansa sztrájkra.

Viszont előszeretettel zárják ki az ukránokat a külföldi ebayes eladók.
Nekem pedig minden ukránnal óramű pontossággal ment minden.
Most is várok onann valamit. Kíváncsi leszek, beleszól-e a jelenlegi aggasztó helyzet.

Valószínűleg a nem könyvelt küldemények eltünési rátája miatt nem szeretnek minket az ebayen.
Amit ugyanis nem könyvelnek, követnek, annak itt könnyen lába kél.
Felénk két postást vágtak ki az elmúlt évben azért, mert eldobálták vagy otthon gyűjtögették
a nem könyvelt küldeményeket. Nem voltak elég gyorsak, és így oldották meg, hogy beférjenek a munkaidőbe.

Előzmény: APT (154993)