Bujazliz Creative Commons License 2014.08.31 0 0 127533

Nemzetközi előírások vannak a tengeren való hajózásnak. Első a biztonság, a jogszabályok ennek szellemében íródtak.

A motoros úszóművek (csónakok, hajók) a partközelben nagyon szigorú korlátozásokkal mozoghatnak épp a vízben várhatóan előforduló matrac, úszó ember, vagy kisméretű gumicsónak miatt. A korlátozás fordítva is igaz, ugyanis a nem gépi erővel hajtott pici úszó szerkezetek, és úszó emberkék a parttól távolabb akadályoznák a hajózási forgalmat, ezért rájuk is vonatkoznak tiltások, rendszabályok (pl. 500 m). A tenger nem játék, erős áramlások fordulnak elő, ami a parttól távolabb már akár mentést is igényelhet pl. egy strandcsónak esetében. Én találkoztam csónakozás közben görögben a parttól úgy kb. 1km-re eltávolodott kajakos házaspárral, akik bizony kimerülten érkeztek meg a partra, mert nemcsak a tengeri áramlással és hullámokkal, hanem a nem nagy széllel is meg kellett küzdeniük. Felajánlottam nekik a kivontatást, de azt mondták, hogy még van annyi erejük, hogy partot érjenek. (Biztonság kedvéért a partot érésükig a közelükben maradtam.)

Előzmény: Béci 72 (127532)