Törölt nick Creative Commons License 2014.08.29 0 0 76071

Nekem van egy fekete B&D szalagcsiszolóm, kb 25 éve vettem, egy házat felépítettem a használatával, ablakokat, ajtókat, gerendákat, szarufákat, 250m2 lambériát stb... csiszoltam vele. A műanyag házra alul egy lemez fém talp volt felrakva, de az már annyira elvékonyodott, hogy egyszerűen levált a gépről. Egy ideig még tudtam úgy használni, hogy kétoldalas ragasztóval visszaragasztottam a lemezt rendszeresen. De a további kopástól már kilyukadt a lemez közepe egy jó 5cm-es átmérőben, elkezdte szaggatni a szalagot is. Ekkor talp lemez nélkül kezdtem el használni, a mai napig úgy működik, elég nagy a műanyag lemezen a súrlódás ezért hamar felforrósodik a gép és akkor elkezd ragadni még jobban a műanyag talp. Ilyenkor meg kell várni, hogy teljesen lehüljön, akkor lehet folytatni vele a munkát. Mostanában már nemigen használom, mert van másik szalagcsiszolóm is. Az biztos, hogy többszörösen kitermelte a gép az árát. Nagyon sajnálom, hogy már nem gyártják a fekete B&D sorozatot, nagyon jó tartós és erős gépek voltak. 

 

Előzmény: GPS (76057)