wolfman} Creative Commons License 2014.08.28 0 0 219940

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, mitévő legyek első teleszkóp ügyében. Az alany egy Canyon Evolution, nagyjából 1994-ből, mondhatjuk tehát nagyjából retrónak. Ez egy acél-karbon vázas bicikli, STX felszereltséggel, cantifékkel, elöl jelenleg RST 460-as teleszkóppal.

 

Mivel V-fékesítek (remélem), ezért a zsiráfnyakas első teló okafogyottá válik. Helyette kellene valami, ami illik a jármű színvonalához, dizájnjához, a pénztárcámhoz, és a felhasználási területhez. Szóval jó széles halmazokon keresek átfedést....

 

Szempontok:

- váz mint dizájn. Régi vágású váz, nem olyan, mint a kutya ülve, ennek a felső csöve még vízszintes (vagy szinte teljesen vízszintes). Szeretném, ha így is maradna, nem baj, ha cserébe nincs 15 cm rugóutam, csak mondjuk 10...

- pénztárca. Elsősorban használtakat néznék, abból talán megy a középkategóriás is, ezért szempont a szerelhetőség, alkatrész-utánpótlás (porvédők, szimmeringek, satubbi). Összeget direkt nem mondok, ne befolyásoljon senkit (azért nem árt, ha használtan mondjuk 40 alatt maradunk...).

- színvonal. Nem lehetett ez annak idején rossz bringa, a boltosok/hozzáértők általában rácsodálkoznak. Állítólag gyártótól lehetett rendelni, boltban nem forgalmazták. Ránézésre a mostani villa sem volt rossz akkori szemmel, valami frissebb nem ártana, de nem baj, ha még nem lóg ki nagyon a lóláb.

- felhasználási terület. Könnyű, nem (vagy nem nagyon) felcsomagozott túra és város, közelebbről Budapest. Trágya bicikliutak, töredezett-repedezett burkolatok, eldolgozatlan padkák, hepehupák, fekvőröndérok, ugribugri. Ehhez talán egy lineáris rugózású eszköz lenne a legmegfelelőbb, hogy az apróbb egyenetlenségeket is elsimítsa. Sarat viszonylag ritkán tervezek dagasztani, és ha eddig nem patkoltam el, nem egy downhill közben szeretnék....

 

Értelemszerű, hogy V-fékes felfogatási pont kell hogy legyen. Vagy a helye, ha a csapok beszerzése nem horror....

 

Nem tudom, van-e türelmetek tanácsot adni, illetve kinek milyen a személyes preferenciája. Szívesen meghallgatok iránymutatást, konkrét tanácsot, fajtára, típusra. Vagy épp arra, hogy mit kerüljek.