Fehérpárduc Creative Commons License 2014.08.25 0 0 127427

Neked még csak-csak hiszek, a táblázatoknak viszont nem. Ezekbe az átlagolásokba minden belefér. Szerinted a mai 12 fok melyik augusztusi minimumba szerepel? Egy szó, mint száz, ha a ufonauta2 párocskája fázós és egy táblázat miatt nem visz magával vastag pokrócot, de mégis hideg lesz, abból lesz egy kis ajtócsapkodás hajnalban. Én kempingezőként - nem táblázatokból - hanem gyakorlatból azt mondom mindig legyen nálad nyár közepén is hálózsák és egy váltás melegebb ruha. Pár napja jöttünk haza, az éjjeli vihar és a nagy eső miatti vízátfolyás átbukott a sátor peremén, én megáztatta akikkel voltunk matracostól, mindenestől. Vizesen, hajnali 4-kor átfázva, 13-14 fokban szerinted hányszor vágták volna hozzám az augusztusi átlagos időjárás jelentést kinyomtatva? :P Azon kívül mi is sétáltunk már 3 napot hosszú nadrágban és pulcsiban Dubrovnikban és Cavtat-ban 2010 júniusában. 2008 szeptember 13-án konkrétan a lefagyott úton fordultunk keresztbe autóval Gospic és Karlobag között és csúsztunk át a szembejövő sávba, szerencsére nem jött senki. Nem értettük miért csúsztunk meg, csak amikor kiszálltunk és cipőben is csúszott az út, akkor jöttünk rá. Azon a rövid úton akkor 3 (!) nagyobb baleset is volt, egy magyar Suzuki négy utasával konkrétan fel is borultak, olyan volt az út mint egy jégpálya. Karlobag-ban minden kihalt, az utcák üresek és viharos szél tombolt, kabátban majd megfagytunk. Bocsáss meg, de ezen személyes tapasztalatok miatt nem hiszek én az átlagolásoknak... Ja! Másnap már újra +25 fok volt Plitvicén. :)

 

 

Előzmény: The_Rible (127426)