Szemy tó Creative Commons License 2014.08.23 0 0 16761

Egy, két megfigyelés a mókusainkról.

1. Nem rég kerültek hozzánk és mivel még fiatalok (a bolt szerint) ezért együtt vannak egy ketrecben, no ennek volt is eredménye, mivel fiú, lány párosítás én füttyöt nem hallottam, de elég sűrűn gyakorolták a párzó mozdulatokat, már annyira, hogy a lány unta, és komoly veszekedések törtek ki egy egy numera után. Gondoltam itt az idő, külön választani őket, míg kárt nem tesznek egymásban, előkészítettem egy másik kalitkát ami kisebb mint a mostani de próbáltam lakályosan odúval, ágakkal berendezni, amíg nem készül el egy nagyobb. Próbáltam a legényt áttelepíteni, de nálunk ő a vadócabb, a kaját ugyan kiveszi a kezemből, és megszagolja a kezem, de nem könnyen adja be a derekát. A lány már a kezemre mászik kinyúl a résen és odahúzza az ujjam, hogy van-e benne valami csemege, tehát kis kergetőzés után feladtam, nem a fiú, hanem a lány költözött, de egymás mellett hagytam a ketreceket. Kicsit vártam, a lány bejárta az új lakhelyet, felfedezte az odút minden rendben,  de el kellett mennem kis időre, de mire vissza értem, már verte magát rágta a rácsot, úgyhogy gyorsan újra összeengedtem őket, míg kárt nem tesz magában.  Azóta szent a béke nagy egyetértésben elvannak, azért a biztonság kedvéért készítek nekik még egy nagyobb lakást.

2. Ma reggelre a nyugágyuk egyik rögzítő drótját elrágták, (nagyon vékony, az a zöld mg. kötöződrót, lecsupaszolva) és újra rögzítettem, de ehhez mind két ajtót ki kellett nyitnom, mire végeztem, a szembe lévőt be is csuktam, az oldalsóról viszont elfeledkeztem így az nyitva maradt. Természetesen a fürgébb kíváncsibb mozgékonyabb fiú ki is használta az alkalmat és csak arra lettem figyelmes, hogy a virágoskertből neszezést hallok, hát ez a szerencsétlen rohangált fel-alá, a márványon csúszkált. Na gondoltam ezt sem lesz egyszerű elkapni, gyorsan hoztam lisztkukacot, de esze ágában sem volt, aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve, odatámasztottam egy ágat a nyitott ajtóhoz és csodák, csodájára szép óvatosan visszament a helyére. Nagy kő esett le a szívemről, mert halvány gőzöm sem lett volna, hogy fogom meg, talán a horgász merítőhálóm sanszos lehetett volna, viszont akkor kezdhettem olna a kapcsolat építést előröl, ami nem kis munka.