Tie Creative Commons License 2014.08.19 0 0 75648

Szívem szerint 120-assal mentem volna neki egyből, mert lusta vagyok kétszer átmenni az egészen, hogy egyszer 60-assal, aztán meg a 120-assal. A kisflex meg a 100-assal is elég haladós, 4-es sebességen (6-ig tekerhető kis 750Wattos flex) is úgy küldi le az anyagot a szőrös gerendáról, mint a huzat.

 

A 120-asnál már nem látszanak a körívek a csiszolás után, a 100-asnál még egy kicsit igen, de azt már lazúrozás előtt egyszer áttolom szálirányban a szalagcsiszolóval három perc alatt, és kész.

 

Porálarc helyett egy bevizezett textilpelenkát használok.

 

6db-ot csiszoltam meg vele tegnap este másfél óra alatt 200x10x15-ös gerendát, az 6nm felület. Meg közben meghúztam vele az élüket is, minta gyaluval letörtem volna 45 fokban.

Holnap reggel leküldöm a maradék kettőt, aztán nekiállok kivágni a végén az összeillesztést, és tolom rá a lazúrt. Ugyanaz a kerítéslazúr lesz rajta, amit kentem a teraszra is. 5 évet csak kibír a földre lerakva, majd az alját jó vastagon kenyem.

 

A két egymásra rakott gerenda közé meg odatűzöm a geotextilt, és megy is bele kezdésnek 700kg játszóhomok.

Aztán hétvégén összerakok hozzá még egy árboc-féleséget a két szélére, aminél ki tudok fölé feszíteni egy szövetet árnyékolónak.

 

 

 

Előzmény: halaloszto (75644)