Norbyd Creative Commons License 2014.08.19 0 0 13056

Szia! Én inkább úgy mondanám, hogy ki kupálódtam a témában. A véleményem, a választásom, az, hogy mit tartottam fontosnak a készülékkel kapcsolatosan, az kicsit szubjektív, de ha az össz képet nézem, akkor  objektív. Az idő igazolt, hogy jól döntöttem. A legelső normális porszívónk phillips volt, ami kb 2 évet bírt az első szerviz eljöveteléig és amikor meghalt, akkor is megérte megjavíttatni, mert nem volt akkora a javítás értéke, amit sokan nehezményeznek relatíve drága készülék, nagyon nem megérős javíttatásával kapcsolatban. Gyakorlatilag a bizonyos ingerküszöb alatti volt a javíttatás költsége, mert nem fő alkatrész pusztult meg, (sajna már nem emlékszem, mi volt vele a gond, de biztos nem a motor!) Kb 8-10 éve lehetett ez, Nem tudom pontosan. A javíttatás után elment kb még 1,-1,5 évet, ekkor már viszont végelgyengülésbe halt meg :) motor... Nem is szívott már mint új korában, és le is égett a vége fele. Szóval, HA ez a phillips kicsit hasonlít az akkorihoz akkor szerintem jó választás ezért az árért. Én úgy tapasztaltam, hogy olcsóbban javítható, mint sok "nagyobb" márka, ha lejár a gari, és vállalkozóval javíttatod, akkor olcsóbb. Hülyén hangzik, de nekem ez már fontos szemponttá vált, hogy mikor döglik meg, és mennyiért lehet, ha egyáltalán lehet javíttatni, úgy, hogy meg is érje. Engedelmeddel, van annyi javaslatom, hogy jól gondold át, mire van szükséged egy ilyen porszívóval kapcsolatban. Minél több dolgot tud, annál több az esélyed, hogy szétpereg valami  benne, vagy rajta. Nekem a dyson "CSAK" szív, egészen pontosan 96.000-ft-ért. HEPA H12-vagy 13 szűrővel, van hozzá 5 kiegészítő, teleszkópos cső  (nem tudom pontosan, mert nem találtam erre vonatkozó adatot.) Fontos, ha HEPA szűrőset veszel, nem mindegy "mennyit" szűr, ha esetleg számít, akkor  HEPA E12 alatt felejtős, főleg ha allergiás van a közelben.  Alapvetően semmit nem ér a nagy teljesítmény, ha nincs meg a kellő, és folyamatos szívó erő(légwatt), mert telítődik a porzsák, szövetzsák stb. Az első másodpercben ahogy bekapcsolod, már nem tudják azt a szívó teljesítményt, amit írnak róluk, mert megy a retek bele, ami tömíti. Általában ezért ilyen erősek, hogy a végén is maradjon szívó erő a gépben. Arra is figyelj, ha szűrős a gép, esetleg több szűrő is benne, nagyon nem mindegy, hol kapott benne helyet a szűrő. A teljesítmény állítás is csak egy hiba lehetőség forrása (természetesen szerintem, ez teljesen szubjektív vélemény, de a mi nincs nem romlik el, és azért veszek porszívót, hogy szívjon, nem azért, hogy fél gázon sipákoljon mellettem, kinyomod a sörtés kefét, és nem ragad le  a padlóra! Nekem bevált.)