Norbyd Creative Commons License 2014.08.16 0 0 13049

Üdv mindenkinek! Pár éve, egészen pontosan 4 évvel ezelőtt rendszeres fórumlátogató voltam itt, ezúton is köszönöm az akkor és most is jelen lévő fórumozóknak, akik segítettek, a számomra legmegfelelőbb porszívó megvásárlásához. A fórum rendszeres látogatása előtt, gyakorlatilag évi legalább 1 gépet kinyírtunk otthoni felhasználás közben, és sajna volt közötte kölcsön gép is, ami azért került hozzánk, mert pont leégettünk egyet. 5 év alatt 6-8 gépet végeztünk ki, 3 autó, és 150-nm-es folyamatos takarítása közben. úgy látom, még vannak azóta itt olyanok, akikkel, még én is beszélgettem. Nektek, és az azóta csatlakozóknak is üdv, és köszi a sok segítséget!  Én akkor j1ellenor-ként fórumoztam, és akikkel még találkoztam, viszont most is itt vannak, Teaway, zeki_,  tunderlala-3, titeket is üdvözöllek! Egy kis tapasztalat írás, a gépről, ami egy dyson dc 23 allergy  porzsák nélküli porszívó, 1200w ez szinte másodlagos, ami fontos, a 290 légwatt, és a folyamatos szívás erőssége, telítettségtől függetlenül. Remélem 4 év folyamatos géphasználat, lehet "tartós" használatként minősítve :) A miele, és a dyson között vaciláltam, csak a miele nem csinált tartályost, úgyhogy kilőttem, maradt  a dyson, ami  előtt kinyírtunk pár 30-50 ezres készüléket. Samsung, Lg, rowenta, daewoo,  plussz a kölcsön samu, ami szintén széthullott. Meguntuk, és mivel por allergiám volt, elkezdtünk egy komolyabb gépet nézni, ami hepa szűrős, és nem porzsákos, vagy vizes. Hiába erős egy gép, ahogy telítődik, csökken a szívóerő, ezért a porszákos, kuka volt, plussz heti minimum 2 zsákot likvidáltunk, a vizes gyorsan büdösödik, ha nem takarítod azonnal, és gyenge. Szóval dyson, aki kitalálta a cyclone rendszert, és nagyon bevállt. Grízeltem az 1200w-tól, de gyanús volt a 290 légwatt, hogy miként lehet ilyen erős.  Szóval. Dyson dc 23 allergy 1200w, 290 légwatt, 2literes portartály, Kiegészítő tartozékok - Kefe,
  Fej a lépcsők porszívózásához,  a kis résekhez ilyen lapos végű, műanyag vég. A porszívón meg van a helye, hogy a kiegészítőket tároljam, és ne elhagyjam 2 perc alatt, így minden akkor vásárolt kiegészítő a mai napig használatban van, sérülés mentesen, és hiánytalanul. Na jó a sörtés kefék kicsit megfáradtak, de meg vannak. A gége cső nem sérült meg, nem szelel sehol, pedig azzal tépem a porszívót 4 éve. Sokszor borult lépcsőről, vagy kiesett a kocsi ülésről, de soha semmi nem volt vele, és csak jövőre jár le az 5 éves gari, ami akkor is érvényes, ha épitkezési törmeléket porszívózol! Normál használatnál 10 év garit adtak!! Nem tud felesleges szarságokat a gép, nincs teljesítmény állítás, de nem is kell, csak a szívó erő. Bekapcsoló gomb, kábel csévélő, és kész. " szűrő van a gépbe, az egyik a motor szűrő, ami nem volt még cserélve, és egy moshatő hepa szűrő, ezt már mostam, mivel építkezési törmeléket is kapott a gép, és kicsit  tele lett. A portartály mindig a megtelt vonal felett volt, amióta megvan, mert nem hagyom békén a gépet, amíg a lakás, meg a kocsik kész nincsenek, és az a legszebb, hogy ugyan olyan erősen szív, mint üres tartállyal.(most is találok olyan hirdetéseket egyébként, amik baromságokat írnak ezekről a dyson-okról, pl soha nem volt 2800 w a dc 23 allergy, legalább is 2010-ben biztos, mert jártam a pesti boltban, és ki próbáltam mindegyiket, mindegyik kiegészítővel, és még így is feleslegesnek tartom, a motoros kefét, amit nem is vettem meg, és nem is volt rá szükség.)   Én akkor 90.000-ért vettem, és régen vissza jött az ára, mert nem kellett évente valami fogyasztói társadalomra rá erőltetett szart vennem, valamelyik szutykos multiban, egy hozzá nem értő "szaki" segítségével.(bocsesz, remélem senkit nem bántottam meg, de ez az igazság, tisztelet a kivételnek.) 4 éve működik hibátlanul, minden kiegészítőjével együtt, amik ráadásul el sem tűntek, mert meg van a helyük, a gép oldalán. Portartály ürítés, néha mosás, és helló. Nem bántam meg, sőt még jobban megerősített döntésem helyességében, az ez alatt eltelt idő és ezt nektek is köszönöm! Brutális kiképzést kap a gép, és tökéletesen működik, akár függöny takarítása közben, vagy pókok likvidálása közben, esetleg egy kis fúrás utáni téglapor, vagy a kocsiban lévő, homok, föld darabok kitakarítása közben is. Bátran ajánlom mindenkinek, aki unja a sok kereskedelmi forgalomban lévő szart, és hajlandó is áldozni rá, de megéri, mert többet nem költesz porszívóra. A hepa szűrőt mosod, a motor szűrőt 3-4 év után ellenőrzöd, és vagy csere, vagy mehet vissza,én vissza raktam, mert még nem kell cserélni, pedig kapja az ívet, és ez ugye csak a motor kopásából eredendő "fekete" port szűri, szóval külső retket nem szűr, ez kb 15ezer  inflálódott magyar forint, ha akarod cserélni, a hepa is kb ennyi, ha egyszer cserélned kell. Nem kell 10 évig tuti, akár mit takarítasz vele, néha mosod, és kész. Bocsi a hosszú írásért, régen nem jártam erre, nem volt miért :D megvettem egy jó gépet, és nem megy tönkre :) A tapasztalatot is leírtam :) Bátran ajánlok bárkinek dysont, bármelyiket, ha szánsz rá, és jobban is jársz :) Üdv J1ellenor voltam.