incitatus Creative Commons License 2014.08.15 0 0 48793

Kedves Berényi Márta!

 

Nem vitatom, eddig sem vitattam, hogy a képek hátoldalán szereplő szövegeket kaptuk meg, sőt azt sem, hogy ezek a szövegek az adott eseményről helytállók. Ám a "jegyzői majális" esetében továbbra is vannak fenntartásaim. A nagyközönség számára nemcsak a kép alapján nem mond semmit a "jegyzői" jelző, de a fogalom így általában nem ismert, a kép hátoldali információ így inkább zavart okoz, mint eligazítást ad. Szerintem ez maradjon a korabeli jegyző családjában, ahol értik, mit jelent. 

 

A légó tanfolyam légó gyakorlattá átírása az én túlokoskodásom eredménye, egy más jellegű, mára élő emlékként tán ismertebb légó tanfolyamtól próbáltam megkülönböztetni a képről sejthető másik fajta oktatást. A dátum nyilvánvalóan szelektál, tehát visszakozom, átírjuk (visszaírjuk) az információt "légó tanfolyam"-ra.

 

Az 1956-os képpel kapcsolatban csak annyit, hogy információs mezőben - történelmi vagy közismert események kivételével - hó és nap pontosságú dátumot nem szoktunk feltüntetni.

 

Köszönjük a figyelmet és a jelentkezését a képek fortepan-béli életével kapcsolatban.

Előzmény: Berényi Márta (48763)